play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Częstsze kontrole w pojazdach ZTM

today9 listopada 2020

Background

Więcej kontrolerów w autobusach, trolejbusach i tramwajach Zarządu Transportu Metropolitalnego, częstsze kontrole. Spółka chce zatrudnić pięćdziesiąt osób, które pracę rozpocząć mają już w nowym roku.

Częstsze kontrole i więcej kontrolerów w pojazdach kursujących pod banderą Zarządu Transportu Metropolitalnego. Spółka chce wyłapywać gapowiczów. By robić to efektywnie, zatrudnia dodatkowe osoby.

Więcej kontrolerów w autobusach

Organizator transportu poszukuje aż 50 osób na stanowisko referenta w Wydziale Kontroli Biletów. Głównymi zadaniami tych osób będzie m.in. sprawdzanie podróżnym biletów, nakładanie opłat dodatkowych, czyli mandatów oraz kontrola jakości usług przewozowych. ZTM oczekuje od kandydatów m.in. znajomości układu komunikacyjnego Metropolii, znajomości wewnętrznych przepisów – Regulaminu przewozu i Taryfy przewozu osób i bagażu w komunikacji zbiorowej, a także sumienności, odpowiedzialności oraz umiejętności radzenia sobie ze stresem i wysokiej kultury osobistej.

Mandat a nawet ograniczenie wolności

Spółka zaznacza, że kupno biletu na przejazd nie jest teraz wielkim problemem. Można skorzystać m.in. z portalu internetowego, aplikacji mobilnych, czy też z bardziej tradycyjnych form, np. zaopatrzyć się w bilet w kiosku lub w automacie biletowym.

ZTM przypomina, że za jazdę bez biletu grozi mandat a nawet ograniczenie wolności. – Podróżujący bez ważnego biletu powinni również liczyć się z konsekwencjami karnymi. Kiedy pasażer w ciągu roku nie uiścił dwóch nałożonych opłat dodatkowych i po raz trzeci podróżuje bez ważnego biletu, popełnia wykroczenie, tzw. szalbierstwo. Wówczas sąd może wydać wyrok ograniczenia wolności i nałożyć obowiązek wykonania prac społecznych – przestrzega zastępca naczelnika Wydziału Kontroli Biletów, Tomasz Musioł.

Nowe miejsca pracy

Miejscem pracy nowo zatrudnionych będzie obszar Metropolii i gmin ościennych. – Jesteśmy pod wieloma względami największym organizatorem transportu w Polsce. Świadczymy usługi w 56 gminach i zapewniamy przejazdy na ok. 450 liniach autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych – wskazuje Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM. – Niemal podwajając liczbę kontrolerów chcemy zintensyfikować nasze działania w tych pojazdach. Szczególnie uwzględnione zostaną obrzeża sieci komunikacyjnej – dodaje.

Szczegółowe informacje dot. procesu rekrutacji na stanowisko kontrolera biletów dostępne są w zakładce BIP – Praca – Oferty pracy na stronie internetowej ZTM: https://bip.metropoliaztm.pl/oferty-pracy/403.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content