play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Cztery promile alkoholu w organizmie matki i 6-msc syn pod opieką

today4 marca 2020

Background

Cztery promile alkoholu w organizmie matki i 6-msc syn pod opieką. Rodzina kobiety zawiadomiła policję. Kobieta nie reagowała na pukanie funkcjonariuszy, a w tle słychać było zanoszenie się dziecka. Nie było więc innej możliwości, jak wejść do mieszkania siłą. Chłopiec trafił pod opiekę babci.

Kobieta leżała na podłodze, a przy niej płaczące dziecko

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, po godzinie 14.00. Funkcjonariusze zostali skierowani do jednego z mieszkań na ulicy Irysowej, gdzie nietrzeźwa matka miała opiekować się synem. Funkcjonariusze zastali przed drzwiami dwie kobiety, które poinformowały, że od godziny próbują się dostać do mieszkania, w którym słychać płacz dziecka. Jeden z policjantów wszedł na balkon sąsiadki i zauważył leżącą na podłodze kobietę, a przy niej płaczące dziecko. Z uwagi na sytuację, funkcjonariusze zdecydowali o siłowym wejściu do mieszkania. Po wejściu do środka dziecko przekazano babci.

Nie potrafiła utrzymać się na nogach

Okazało się, że matka półrocznego chłopczyka była do tego stopnia pijana, że nie potrafiła utrzymać się na nogach. Funkcjonariusze wezwali pogotowie oraz ojca dziecka, który był w tym czasie w pracy. Lekarze przebadali chłopca, na szczęście nie było konieczności jego hospitalizacji. 6-miesięcznym chłopcem zajęła się jego babcia, a nieodpowiedzialną matkę przewieziono do komendy i poddano badaniu na zawartość alkoholu. Mieszkanka Radlina miała w organizmie prawie 4 promile. Niewykluczone, że kobieta usłyszy zarzut narażenia na niebezpieczeństwo swojego synka, za co grozi jej do 3 lat więzienia. O zdarzeniu policjanci poinformują także sąd rodzinny, który zdecyduje o dalszym losie kobiety i jej dziecka.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content