play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Czu uda się uratować kopalnie przed zamknięciem? Dzisiaj kolejne rozmowy w PGG

today4 sierpnia 2020

Background

Czy uda się uratować kopalnie przed zamknięciem? Dzisiaj kolejne rozmowy w PGG. Przed południem rozpocząć się mają rozmowy Związkowców, Zarządu i Ministerstwa Aktywów Państwowych ws nowego planu naprawczego spółki. Przypomnijmy w ubiegłym tygodniu do negocjacji nie doszło, bo strona społeczna odrzuciła rozwiązania zanim zostały zaproponowane przez Zarząd. A plany rządu są następujące: likwidacja kilku kopalń, powiązanie części pensji z wydajnością,  redukcja etatów, zawieszenie na trzy lata tzw. czternastej pensji oraz obniżka wynagrodzeń.

 Dzisiaj kolejne rozmowy w PGG. Ustalenia zatrzymały się na tym, że do stworzenia planu naprawczego dla PGG potrzebna jest zgoda wszystkich stron. Zarówno Związkowców, Zarząd Spółki jak i Ministerstwa Aktywów Państwowych. Dzisiejsze spotkanie ma być spotkaniem organizacyjnym.

Z ramienia resortu uczestniczyć w nim mają wiceminister aktywów Państwowych Maciej Małecki oraz dyrektor ds górnictwa węglowego Jonasz Drabek. Wynikiem dzisiejszych rozmów ma być powołanie zespołu, do wypracowania wspólnego planu dalszego funkcjonowania Polskiej Grupy Górniczej. Wg zapowiedzi ministerstwa z ubiegłego tygodnia plan naprawczy spółki ma powstać do końca września.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content