play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Czujny nie tylko w pracy. Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

today31 marca 2021

Background

O tym, że policjanci egzekwują przestrzeganie prawa nie tylko wtedy, gdy noszą mundur, przekonał się 39-latek, który kierował samochodem mając w organizmie prawie 3 promile alkoholu. 

W niedzielę około godziny 18:00 jeden z policjantów z piekarskiej drogówki asp. Paweł Żydek po zakończonej służbie, podczas zakupów w jednym ze sklepów w Miasteczku Śląskim zauważył mężczyznę, który chwiejąc się na nogach wsiadł do samochodu i ruszył. Stróż prawa natychmiast pojechał za nim.

Mundurowy, na co dzień pełniący służbę w terenie, był praktycznie pewny, że kierowca jest nietrzeźwy. Mężczyzna został zatrzymany na ulicy Stacyjnej w Miasteczku Śląskim. Od nieodpowiedzialnego kierowcy policjant od razu wyczuł alkohol.

Aby uniemożliwić mu dalszą jazdę, zabrał mu kluczyki z pojazdu i wezwał na miejsce będących w służbie kolegów, którzy wykonali dalsze czynności. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 39-latka prawie 3 promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą mu nawet 2 lata więzienia i utrata prawa jazdy na co najmniej trzy lata.

Źródło/fot. Policja Śląska/Piekary Śląskie

 

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content