play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Czy było więcej ofiar 41-latka z Sosnowca? Nowe wątki w sprawie

today25 maja 2021

Background

Prokuratura bada czy ofiarą 41-letniego mężczyzny z Sosnowca mogły paść także inne dzieci. Mężczyzna w sobotę uprowadził i zabił 11-latka z Katowic, ale to nie jedyne co miał na sumieniu. Teraz na jaw wychodzi jego mroczna i nie do końca przejrzysta przeszłość.

Sosnowiecka prokuratura bada sprawę zabójstwa 11-letniego Sebastiana z Katowic, ale także wraca do tematu śmierci 13-letniej dziewczynki, która pół roku temu spadła z drugiego piętra opuszczonej kamienicy w Sosnowcu.

Nieoficjalnie mówi się, że dziewczynka była bratanicą 41-latka, który miał porwać z placu zabaw, a później udusić, 11-letniego Sebastiana. Niewykluczone, że i ona została skrzywdzona lub wykorzystana przez mężczyznę.

– Wiemy o tej sprawie. Akta tego śledztwa wczoraj trafiły do Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu i referent je analizuje. Jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, czy te dwie sprawy są ze  sobą jakoś ściśle powiązane. Potwierdzam, że w 2009 roku w sprawie tego mężczyzny został skierowany do sądu akt oskarżenia. Obejmował 3 przestępstwa. Są to zdarzenia rozciągnięte w czasie od 2005 do 2008 roku – potwierdza reporterowi Radia Piekary Waldemar Łubniewski z prokuratury okręgowej w Sosnowcu

Mężczyzna już usłyszał zarzut zabójstwa 11-letniego Sebastiana z Katowic. Trwa jego przesłuchiwanie. Prokuratorskie czynności z jego udziałem rozpoczęły się wczoraj, jednak jego wyjaśnienia są tak obszerne, że do przesłuchania wrócono – po przerwie – dziś rano. Na razie dla dobra śledztwa prokuratura nie zdradza, czego dotyczy drugi z postawionych mu zarzutów. Śledczy badają również, czy mężczyzna nie skrzywdził więcej dzieci.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content