play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Slajder Pilne

Czy czekają nas nowe obostrzenia? Dziś decyzja

today17 grudnia 2020

Background

Nagły i znaczny wzrost zakażeń koronwirusem może niestety skutkować dodatkowymi obostrzeniami. Zastanawia się nad nimi rząd Mateusza Morawieckiego. Dziś specjalna konferencja przedstawicieli Rady Ministrów.

Zakaz zgromadzeń, zamknięte hotele, bary i restauracje, nieczynna kultura i nauka zdalna w szkołach. To znana już od wielu tygodni rzeczywistość. Czy dojdą kolejne obostrzenia, jak na przykład zakaz przemieszczania sią lub godzina policyjna – tego dowiemy się już dzisiaj.

Rząd się zastanawia

Wśród rozważanych przez rząd propozycji, jest między innymi wprowadzenie zakazu podróży służbowych i zamknięte stoki narciarskie. Tak ma być zaraz po świętach Bożego Narodzenia. Ma to być spowodowane tym, że hotele często przyjmują gości jako tych służbowych – a naprawdę spędzających wolne chwile. Czy wprowadzona zostanie godzina policyjna? Tą wprowadzili już między innymi Czesi.

Znaczny wzrost zakażeń

Wczorajszy raport ministerstwa zdrowia nie świadczy o pozytywnym trendzie. Epidemia nie hamuje. Wynika to dobitnie z danych przedstawionych przez ministerstwo zdrowia. Wczoraj wykryto prawie 12 i pół tysiąca przypadków zakażenia Sars Cov 2 w całym kraju. Najwięcej – blisko tysiąc pięciuset chorych – na Mazowszu, niewiele mniej w Wielkopolsce. Tysiąc trzysta czterdzieści osób zakaziło się na Śląsku.
Wzrosła znacznie liczba ofiar koronawirusa. To sześćset pięć ofiar, z których 155 zmarło tylko przez zakażenie. Na Śląsku zmarło 48 osób.
Blisko 19 tysięcy osób pozostaje w szpitalach od opieką lekarzy, z których ponad 1700 osób oddycha przy pomocy respiratora.

Autor: Adam Złotorowicz


0%
Skip to content