play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Czy dostaniemy mandat za wymianę opon u wulkanizatora? Odpowiadamy!

today10 kwietnia 2020

Background

Czy dostaniemy mandat za wymianę opon u wulkanizatora? Ten temat przeanalizował nasz reporter. Okazuje się, że możemy śmiało wymienić opony zimowe na letnie bez obaw, że dostaniemy mandat.

Ministerstwo zdrowia przekazując interpretację na czas epidemii wskazuje, że można bez obaw o mandat pojechać wymienić opony, jednak są pewnie warunki do spełnienia. Przede wszystkim auto musi służyć do celów, które są wyłączone z ogólych ograniczeń w poruszaniu się, czyli do tych, które są tak zwaną niezbędną potrzebą życiową. A wiemy, że możemy wychodzić z domu, a więc i wyjeżdżać między innymi po to, żeby dojechać do pracy, na zakupy, lekarza, czy apteki. W związku z tym, jeśli samochodem jechać musimy, to żeby było bezpiecznie dobrze jest wymienić opony.

Muszą jeździć również Ci, którzy robią to zawodowo pracując w transporcie, czy to towarowym, czy osobowym. Tutaj nikt nikogo za wizytę u wulkanizatora ukarać nie powinien. Taką wykładnię podaje resort zdrowia przypominając jednocześnie, że wszystko to jest nieważne, jeśli opony jedzie wymienić osoba, która jest w trakcie kwarantanny.

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content