play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Czy List do Sąsiada wpłynie na dobrosąsiedzkie stosunku w gminie Świerklaniec?

today19 listopada 2020

Background

Czy List do sąsiada wpłynie na dobrosąsiedzkie stosunku w gminie Świerklaniec?  Nierzadko spotykamy się z sytuacją, że osoba, która mieszka obok nas robi coś, co nie do końca nam odpowiada. Jesienią z jego komina wydobywa się podejrzanie śmierdzący dym, a zimą śnieg dalej zalega na wspólnym podjeździe? W jaki sposób dyskretnie zwrócić uwagę szanownemu sąsiadowi, aby nie popsuć z nim dobrych relacji? Można napisać mu… list. To pomysł władz gminy Świerklaniec. 

 

Czy List do sąsiada wpłynie na dobrosąsiedzkie stosunku w gminie Świerklaniec? Na stronie Urzędu Gminy można znaleźć wzór listu:

Szanowny Sąsiedzie!

Jest nam niezmiernie miło, że możemy mieszkać blisko Ciebie i że jesteś tutaj z nami. Jednak by radość ta mogła być pełna i niczym niezakłócona:

zadbaj o czystość naszej wspólnej przestrzeni,

dbaj o siebie i o swoje otoczenie – nie spalaj śmieci w piecu, a tym samym nie zatruwaj nas!

segreguj odpady, zgodnie z zasadami recyklingu,

pozbywaj się swoich ścieków w legalny sposób.*

*) niepotrzebne skreślić

Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli zechcesz uszanować naszą prośbę.

Pozdrawiamy! Twoi – zawsze życzliwi sąsiedzi

Jak informuje Marek Cyl– wójt Gminy Świerklaniec, list wystarczy go wydrukować i wrzucić sąsiadowi do skrzynki na listy. Czy to zadziała? Nie dajemy pewności, ale warto spróbować. Być może sąsiad nie zdaje sobie do końca sprawy z tego, że uprzykrza życie mieszkańcom okolicznych domów, a po takim uprzejmym liście uderzy się w pierś i zmieni swoje złe nawyki, a wszystko skończy się happy endem.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content