play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Wiadomości

Czy materace piankowe to właściwy wybór do łóżka małżeńskiego?

today25 maja 2020

Background

Wybierając materac do łóżka małżeńskiego warto brać pod uwagę nie tylko jego rozmiar, ale również konstrukcję samego materaca czy też to, na ile ruchliwy jest nasz partner.

Materac dla dwojga

Spanie z partnerem potrafi być prawdziwym wyzwaniem. Jeśli leżymy obok osoby chrapiącej, wiercącej się, nasz komfort snu zostaje poważnie zaburzony. Budzimy się w nocy, nie możemy zasnąć. Najczęściej też osoba, która wybudza nas, sama śpi głębokim snem i nie jest świadoma problemu. Zaburzenia snu mogą stać się poważnym problemem. Zmęczenie kumuluje się i odbija na naszym samopoczuciu, koncentracji, pamięci. Jeśli dodatkowo powodem naszych problemów jest partner, brak snu ma wpływ na nasze relacje.

Dlatego też, warto znaleźć rozwiązanie tej sytuacji – zacząć można od doboru odpowiedniego materaca. Być może większy rozmiar spowoduje, że niespokojny partner mając więcej swobody ruchów łatwiej znajdzie właściwe ułożenie. Warto też poszukać modelu, który dzięki swojej konstrukcji tłumi drgania. Taki rodzaj materaca pozwoli nie odczuwać ruchów partnera i nie wybudzać się przez to w nocy. Materac dla dwojga powinien także dobrze podpierać partie ciała, tak aby różnica w ciężarze partnerów nie powodowała, że jedna z osób będzie miała uczucie zapadanie się. Dobrym rozwiązaniem będzie na przykład materac piankowy.

Materac piankowy dla pary

Wybierając materac dla dwojga warto zacząć od doboru rozmiaru – standardowa długość to 200 centymetrów, istotne znaczenie ma jednak również szerokość. Przyjmuje się, że minimalna szerokość, jaka może zapewnić wygodę dwóm osobom to 140 centymetrów. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli i kilka rozmiarów – do wyboru mamy na przykład materace piankowe 140×200materace piankowe 160×200 oraz materace piankowe 180×200. Im szerszy model możemy zmieścić w mieszkaniu, tym bardziej komfortowe warunki snu sobie stworzymy.

Materace piankowe charakteryzują się tym, iż wkład wypełniony pianką zapewnia odpowiednią sztywność produktu. Nowe technologie pozwalają na tworzenie materacy piankowych o zróżnicowanych strefach twardości, dzięki czemu różne partie ciała mają znakomite podparcie. Kręgosłup i mięśnie są odciążone, a rozkład punktów nacisku ciała jest idealny. Warto zwrócić uwagę na model Hilding Salsa, który wypełniony jest pianką Flexifoam – to ona pozwala nam odczuwać komfort, jeśli na przykład mamy dolegliwości bólowe. Pianka wspiera partie ciała w sposób odpowiadający ich potrzebom. Dzięki temu możemy komfortowo ułożyć się na materacu i nie wiercić się nerwowo w nocy, a co za tym idzie – nie wybudzać partnera. Co więcej, wierzchnią warstwę wkładu tworzy  termoelastyczna pianka Visco – ona z kolei daje uczucie miękkości, a reagując na temperaturę ciała, dopasowuje się do jego kształtu. Taka konstrukcja materaca jest idealna dla par, szczególnie tych z dużą różnicą wzrostu i wagi.

Materac piankowy dla pary

Innym modelem, który warto rozważyć jest SleepMed Supreme Plus. Zastosowana w nim pianka wyróżnia się doskonałą wentylacją. Często jest tak, że jeden z partnerów generuje w nocy ciepło, budzi się spocony. Nadmiar wilgoci przeszkadza leżącej obok osobie. Takie problemy mogą być spowodowane na przykład materacem, który nie ma odpowiedniej wentylacji, nie absorbuje wilgoci. Kwestię tę rozwiązuje pianka Celsius® – Waterlily® zastosowana w modeli Supreme Plus.

Na rynku dostępne są także materace hybrydowe, kieszeniowo-piankowe, takie jak modele marki Curem. Połączenie pianki i sprężyn minimalizuje nacisk, drgania i zapewnia doskonałe podparcie partiom ciała. Dlatego też taki materac będzie dobrze sprawdzał się parom.

Wybór materaca to tak naprawdę wybór komfortu i jakości snu. Warto o tym pamiętać rozważając różne modele.

 

Materiał zrealizowany przy współpracy z partnerem. 

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content