play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Czy przedszkola i żłobki w Piekarach Śląskich zostaną otwarte 6 maja?

today30 kwietnia 2020

Background

Stanowisko Prezydent Piekar Śląskich w sprawie uruchomienia od 6 maja br. żłobków i przedszkoli. Prezydent miasta, Sława Umińska-Duraj, zapowiedziała, że przedszkola nie wznowią swojej działalności.

„Podjęłam decyzję, że 6 maja br. żłobki i przedszkola nie wznowią funkcjonowania ze względu na duże zagrożenie zakażeniem koronawirusem. W tym terminie nie da się zorganizować dzieciom opieki w taki sposób, by była ona w pełni bezpieczna. Jest to także niemożliwe ze względów organizacyjnych, gdyż musimy skontaktować się ze wszystkimi rodzicami i zebrać informacje, ilu z nich będzie chciało posłać swoje dzieci do placówek. Dopiero wtedy będziemy mogli zacząć tworzyć mniejsze grupy.

Niestety rząd dał nam zbyt mało czasu, aby przygotować cały system opieki nad najmłodszymi w ciągu kilku dni. Przypominam, że rodzice dzieci będą mieli możliwość korzystania z zasiłku opiekuńczego.

O szczegółowej dacie wznowienia działalności miejskich żłobków i przedszkoli poinformuję Państwa wkrótce, przy czym będziemy się kierowali aktualną sytuacją epidemiczną w mieście i regionie. Życie i zdrowie mieszkańców, w tym najmłodszych, jest dla mnie bowiem najważniejsze.

Sława Umińska-Duraj
Prezydent Miasta
Piekary Śląskie”

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content