play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Czy sklepy zostaną zamknięte? Stanowisko Ministerstwa Rozwoju

today12 marca 2020

Background

Czy sklepy zostaną zamknięte? To jedno z pytanie, jakie padło podczas dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem minister rozwoju Jadwigi Emilewicz. Ministerstwo zapewnia, że nie ma powodów do tego, aby robić zapasy żywności.

– Apelujemy o racjonalne i odpowiedzialne zachowania w sklepach. Nie planujemy zamykać placówek handlowych – mówiła Jadwiga Emilewicz. Wczoraj, gdy zapadła decyzja o zamknięciu wszystkich polskich żłobków, przedszkoli, szkół, uniwersytetów oraz placówek kultury Polacy masowo ruszyli do sklepów w celu zrobienia zapasów żywności i środków chemicznych.

Jednak Ministerstwo Rozwoju apeluje o rozwagę i racjonalne zachowanie w obliczu pandemii. Polacy marnują bardzo dużo jedzenia, a takie zachowanie może tylko spowodować wzrost tych statystyk. Nie przewiduje się również zamykania miast, jak głosiły plotki, które zdecydowanie zdementowała Jadwiga Emilewicz.

Polska produkuje żywność ponad swoje potrzeby, podstawowych produktów, takich jak mąka, mięso, mleko, jaja, warzywa nie zabraknie zapewnia minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Przekonuje jednocześnie że nie ma potrzeby robienia zapasów na długi okres. Rząd swoje a ludzie swoje:

 

  • cover play_arrow

    Czy sklepy zostaną zamknięte? Stanowisko Ministerstwa Rozwoju Katarzyna Taras

 

Klienci ruszyli do sklepów po wczorajszej decyzji rządu o zamknięciu szkół, przedszkoli, uczelni i placówek kulturalnych. Obawiają się, że i centra handlowe będą wkrótce zamykane. Nie ma takiej możliwości uspokajają przedstawiciele rządu.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content