play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Czy to 29-latek ze Świętochłowic jest mordercą?

today13 stycznia 2020

Background

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o zabójstwo 34-latki w Świętochłowicach. 29-letni mieszkaniec miasta po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut. W chwili zatrzymania miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Na wniosek śledczych i prokuratora, sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, 9 stycznia w jednym z mieszkań w Świętochłowicach. Oficer dyżurny odebrał zgłoszenie o ciężko rannej kobiecie. Na miejsce natychmiast został wysłany patrol. Drzwi do mieszkania otworzył 29-letni mieszkaniec Świętochłowic. Na ziemi leżała kobieta z raną w klatce piersiowej. Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności mające na celu przywrócenie funkcji życiowych. Po chwili przybyli na miejsce ratownicy medyczni. Niestety nie zdołano uratować kobiety.

Policjanci przypuszczali, że kobieta mogła zostać zamordowana. Jak wynika z ustaleń śledczych, w lokalu miała miejsce sprzeczka pomiędzy kobietą a mężczyzną. Śledczy zatrzymali 29-latka. Jak się później okazało po badaniu alkomatem miał on blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. Na miejscu pod nadzorem prokuratora przez wiele godzin pracowali policyjni technicy i śledczy. Zgromadzony przez nich materiał dowodowy pozwolił na postawienie zatrzymanemu mężczyźnie zarzutu zabójstwa 34-latki. Na wniosek śledczych chorzowski sąd aresztował 29-latka na 3 miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content