play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Czy w Gliwicach odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy? Miasto podjęło decyzję

today16 listopada 2020

Background

Czy w Gliwicach odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy? Miasto podjęło decyzję. Ze względu na dużą liczbę zachorowań na COVID-19, wprowadzone obostrzenia, które odnoszą się bezpośrednio do handlu oraz zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób, samorząd Miasta Gliwice podjął decyzję o rezygnacji z tegorocznej edycji Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Czy w Gliwicach odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy? Miasto podjęło decyzję, że w tym roku jarmark się nie odbędzie. Podobne decyzje podjęły również inne miasta , w których organizowane były jarmarki (paryski jarmark w ogrodach Tuilleries, norymberski Christkindsmarkt, drezdeński Strizelmarkt czy berliński Gendarmenmarkt oraz jarmarki m.in we Wrocławiu, Poznaniu, Toruniu, Opolu, Chorzowie, Krakowie, Gdańsku czy Tarnowskich Górach).

W związku z rezygnacją z jarmarku, nie będzie również atrakcji, jakie towarzyszyły temu wydarzeniu:

  • karuzeli wiedeńskiej, interaktywnego domku z aniołkami oraz artystycznych imprez weekendowych.

Podejmując tę decyzję, kierownictwo miasta miało również na względzie interes handlowców, którzy w przypadku konieczności odwołania imprezy w późniejszym terminie, mogli zostać z zakupionym już towarem (chodzi o uniknięcie sytuacji, jaka spotkała handlowców przy okazji zamknięcia cmentarzy przed świętem Wszystkich Świętych).

Od 1 grudnia do 7 stycznia na Rynku będzie stała tradycyjna Szopka Bożonarodzeniowa, a centrum miasta zostanie przyozdobione dekoracjami świątecznymi.

fot. zdjęcie poglądowe pixabay.com

info: Biuletyn Urzędu Miejskiego w Gliwicach

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content