play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Siemianowice Śląskie

Czy w Siemianowicach powstanie Śląskie Centrum Biznesu i Technologii?

today15 października 2020

Background

Czy w Siemianowicach powstanie Śląskie Centrum Biznesu i Technologii? Coraz bliżej do realizacji tego przedsięwzięcia. Byłe obiekty i tereny przemysłowe po zlikwidowanej Walcowni Rur „Jedność” mają szansę na nowe  życie. 14 października został podpisany trójstronny list intencyjny,  w którego celem  jest utworzenie Śląskiego Centrum Biznesu i Technologii.  Sygnatariuszami umowy byli: dr Janusz Michałek, prezes zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE), Jadwiga Dyktus- Prezes Zarządu i Monika Domańska Wiceprezes Zarządu Towarzystwa Finansowego Silesia (właściciel terenów) oraz Rafał Piech, Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie.

Czy w Siemianowicach powstanie Śląskie Centrum Biznesu i Technologii? Sygnatariusze porozumienia zadeklarowali  gotowość do współpracy przy utworzeniu Centrum.  Współpraca zakłada  projekt adaptacji hal przemysłowych na pomieszczenia typu Small Business Unit oraz stworzenie nowoczesnej przestrzeni dla firm z sektora dystrybucji, produkcji i e-commerce. W zakresie współpracy z samorządem, niezbędna będzie również budowa infrastruktury drogowej.

Naszym celem jest stworzenie nowych miejsc pracy na terenie Siemianowic Śląskich. Atrakcyjne powierzchnie, w dobrej lokalizacji z rozbudowaną infrastrukturą techniczną przyciągną przy współpracy z KSSE nowych inwestorów dla Siemianowic Śląskich – wskazuje Prezes Jadwiga Dyktus. Obecnie prowadzimy zaawansowane prace koncepcyjne i przygotowawcze. Pełną parą projekt ruszy po nabyciu przez Towarzystwo Finansowe Silesia nieruchomości przy ulicy Stalmacha. Nabycie planujemy już w grudniu tego roku. Jako wierzyciel weźmiemy udział w licytacji komorniczej, na termin której oczekujemy – podkreśla wiceprezes Monika Domańska.

W KSSE stawiamy na nowoczesne inwestycje, projekty zautomatyzowane, zrobotyzowane, bezpieczne dla środowiska i wpływające na poprawę jakości życia mieszkańców – podkreśla dr Janusz Michałek, prezes Katowickiej SSE. – Jestem przekonany, że Śląskie Centrum Biznesu i Technologii będzie doskonałym miejscem do rozwoju innowacyjnych projektów, nowych technologii i inwestycji strategicznych dla miasta i regionu – dodaje.

Prezydent Miasta upatruje w tym projekcie współpracy szanse dla rozwoju miasta: – Zawiązanie współpracy z tak doświadczonymi partnerami, to szansa na szybkie doprowadzenie samej idei powstania Śląskiego Centrum Biznesu i Technologii do jej realnego powstania. Cieszę się, że w mieście pojawia się coraz więcej inwestycji związanych z nowymi technologiami, bo to odzwierciedla nasze samorządowe ambicje, czyli rozwoju miasta o idee Smart City i zrównoważony rozwój we wszystkich dziedzinach życia- podkreśla Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich. 

źródło i fot. UM Siemianowice

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content