play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polska

Czy w Zabrzu przestanie śmierdzieć?

today22 września 2020

Background

Czy w Zabrzu przestanie śmierdzieć?  W miniony piątek 18.09.2020 w siedzibie firmy FCC Polska  do której należy zabrzańskie MPGK odbyło się kolejne spotkanie poświęcone uciążliwościom odorowym.  Przedstawiciele spółki przedstawili harmonogram prac. Wynika z niego, że hermetyzacja instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów, która jest powodem unoszącego się w mieście fetoru, ma zostać zakończona 15 października br.

Czy w Zabrzu przestanie śmierdzieć?  Z przedstawionego przez firmę harmonogramu wynika, że uruchomienie inwestycji związanej z hermetyzacją nastąpi nie później niż 15 października br. Po tym terminie przez okres dwóch tygodni będzie trwał rozruch zhermetyzowanej instalacji. Ponadto zostaną też zainstalowane dodatkowe zraszacze likwidujące nieprzyjemny zapach wokół pryzm kompostowania odpadów zielonych.  Spółka deklaruje, że  do czasu pełnego uruchomienia zhermetyzowanej instalacji nie będą prowadzone na otwartych placach procesy dojrzewania stabilizatu z odpadów.

Założeniem procesu hermetyzacji jest aby powietrze z prowadzonych procesów mechaniczo-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych było kierowane do biofiltra gdzie będzie oczyszczone, a nie bezpośrednio kierowane do atmosfery. Spółka zapewniła również, że będzie na bieżąco informować mieszkańców Zabrza o postępach w pracach związanych z hermetyzacją instalacji.

źródło: UM Zabrze

fot. www.fcc-group.eu/armatka niwelująca przykry zapach

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content