play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Czy warto brać kredyt tam, gdzie masz konto bankowe?

today8 października 2020

Background

Zastanawiałeś się kiedyś, na co przeznaczyłbyś dodatkowy „zastrzyk” gotówki? Zakup samochodu, spłatę zobowiązań, a może rozwój biznesu? Nie zastanawiaj się dłużej, tylko zacznij realizować swoje plany! Jeśli nie wygrałeś na loterii, to sięgnij po kredyt. Wiele banków oferuje swoim klientom atrakcyjne warunki kredytowe. Sprawdź, czy wzięcie pożyczki w banku, w którym masz konto, jest opłacalne.

 

Kredyt to zobowiązanie na kilka lat, dlatego warto zadbać o to, żeby jego warunki były maksymalnie dopasowane do możliwości finansowych kredytobiorcy. Od wielu lat jesteś wiernym klientem danego banku i zastanawiasz się nad wzięciem kredytu właśnie w tej placówce? Zanim złożysz wniosek, dowiedz się, czy to dobry krok.

Kredyt tam, gdzie konto bankowo – czy to się opłaca?

Chcesz wziąć kredyt, dlatego pierwsze kroki kierujesz do banku, w którym masz konto? To zupełnie normalne, zwłaszcza jeśli jesteś zadowolony z prowadzenia swojego rachunku bankowego, niskich kosztów obsługi, intuicyjnego pulpitu bankowości internetowej i życzliwych konsultantów, którzy zawsze są gotowi Ci pomóc. Liczysz na to, że Twoja lojalność oraz zaufanie wobec banku zostaną nagrodzone w postaci np. obniżonej prowizji lub szybszego procesowania wniosku? Regularnie otrzymujesz wiadomości o specjalnej ofercie przygotowanej z myślą o Tobie?

Wzięcie kredytu w banku, w którym masz konto, pozwala zmniejszyć ilość formalności. Jeśli na dany rachunek regularnie wpływa wynagrodzenie z tytułu pracy lub dochód firmy to instytucja nie wymaga przedstawienia np. wyciągu z konta lub potwierdzenia osiąganych przychodów.

To nie jedyna zaleta. Wzięcie kredytu w „swoim” banku jest o proste i szybkie. Wystarczy wyrazić chęć wzięcia pożyczki, wejść do swojej bankowości internetowej, uzupełnić formularz kredytowy na stronie banku i już! Po pozytywnej weryfikacji wniosku pieniądze zostaną od razu przelane na Twoje konto.

Jednak takie rozwiązanie ma swoje minusy. Nie zawsze oferta przygotowana dla stałego klienta jest najatrakcyjniejszą propozycją, która jest dostępna na rynku. Co więcej, na nowe osoby często czekają promocje, atrakcyjne warunki prowadzenia konta osobistego czy dodatkowe nagrody, które nie są dostępne dla stałych klientów. Czas weryfikowania wniosku, sposób oceny zdolności kredytowej oraz ogólny przebieg procesu przebiega tak samo dla wszystkich kredytobiorców.

Kredyt firmowy – gdzie szukać?

Sprawdziłeś warunki, jakie oferuje Ci Twój bank? Świetnie! Teraz czas na zapoznanie się z innymi opcjami na rynku. Nie wiesz, którą z nich wybrać? Sprawdź ranking kredytów firmowych jak np. https://finanse.rankomat.pl/kredyty/ranking–kredytow–firmowych/. Takie zestawienie zawiera aktualne propozycje skierowane do właścicieli mikro, małych i dużych firm wraz ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi kredytów.

Znajdziesz tam informacje o dostępnych rodzajach kredytów oraz maksymalnej kwocie kredytowania – od kilkuset tysięcy do kilku milionów złotych. Do każdej oferty dołączono także dane o wysokości oprocentowania i prowizji. Na ich podstawie możesz samodzielnie ocenić, czy wybrana propozycja jest dla Ciebie najkorzystniejsza.

Na pewno zainteresuje Cię także liczba formalności do spełnienia. W niektórych bankach procedura została bardzo uproszczona i wymagane jest tylko przedstawienie dowodu osobistego oraz oświadczenia o dochodach.

Pamiętaj o tym, żeby wybrać kredyt dopiero po analizie wszystkich dostępnych ofert. W ten sposób możesz zaoszczędzić znaczną ilość gotówki i przeznaczyć ją na inny, dobrowolny cel. Weź sprawy w swoje ręce i sam zdecyduj, na co wydasz pieniądze.

Materiał przy współpracy z partnerem

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content