play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Czy Wasze dzieci tęsknią za teatrem? Gliwicka scena otwiera się na najmłodszych

today10 sierpnia 2020

Background

Czy wasze dzieci tęsknią za teatrem? Gliwicka scena otwiera się na najmłodszych. Teatr Miejski w Gliwicach rozpoczął swój kolejny sezon artystyczny. W sierpniu i wrześniu na scenie będzie można zobaczyć spektakle adresowane do młodych widzów. We wtorek, 11 sierpnia – pierwsze przedstawienie- „Mała Syrena”. Kolejne zaplanowane tytuły to: „Chłopiec z Gliwic” i „Pod Kolor”. Ponadto rozpoczęły się próby do spektaklu „Przygody Tomka Sawyera”. 

Gliwicka scena otwiera się na najmłodszych. Od kilku dni w teatrze prawdziwe zamieszanie. Brzmią rytmy znad Missisipi. Nowe twarze, nowi ludzie, tańce, śpiewy i ogólnie bardzo dobra energia. Na gliwickiej scenie rozpoczęły się próby do spektaklu „Przygody Tomka Sawyera” wg Marka Twaina” w reż. Krzysztofa Materny. Szykuje się duża produkcja, bo na dużej scenie pojawi się zespół Teatru Miejskiego w Gliwicach praktycznie w komplecie.

W rolach głównych bohaterów zobaczycie gościnnych aktorów wybranych w ramach ogólnopolskiego castingu. Tomka Sawyera zagra Janek Hrynkiewicz, którego mogliście zobaczyć między innymi na dużym ekranie w takich filmach jak „Boże Ciało” czy „Sala samobójców. Hejter”. W roli jego kompana, sympatycznego łobuza – Hucka Finnna – wystąpi Bartek Wiater (kto widział warszawską wersję „Rodziny Adamsów” w Teatrze Syrena ten wie o kogo chodzi).

Jednocześnie rozpoczęły się próby wznowieniowe na Małej Scenie. Po ponad rocznej przerwie teatr wznawia spektakl „Mała Syrena” w reż. Martyny Majewskiej. Tej baśni nikomu nie trzeba przedstawiać, choć tym razem twórcy sceniczni starali się zbudować zarówno język jak i środki, które będą zaskakująco bliskie współczesnym młodym.

Jeśli chodzi o „Mała Syrenę” to warto wspomnieć, że już we wtorek, 11 sierpnia, wyjątkowa okazja – widzowie będą mieli okazję wziąć udział w nagraniu tego spektaklu.

Na afiszu także dwa kolejne spektakle. „Chłopiec z Gliwic” – kolorowa, zabawna opowieść, z której dowiecie się jak mając nawet kilka lat można zostać bohaterem i uratować miasto. A przy okazji nieźle namieszać. Drugi tytuł to premierowy spektakl „Pod kolor / Under Colour” – przedstawienie dla najmłodszych widzów, młodych odkrywców. Przy okazji można nauczyć się kolorów – do tego po angielsku.

Bilety do kupienia na stronie www.teatr.gliwice.pl oraz w kasie KINA AMOK (ul. Dolnych Wałów 3).

 

fot. Teatr Miejski w Gliwicach/Krzysztof Krzemiński

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content