play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Czym kierować się podczas wyboru wypożyczalni samochodów?

today28 sierpnia 2020

Background

Wybór odpowiedniej wypożyczalni samochodów może stanowić duży dylemat dla każdej osoby, która planuje skorzystanie z takiej usługi. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej dla nas wypożyczalni?

 

Usługa wypożyczania samochodów staje się coraz powszechniejsza i coraz więcej osób decyduje się na krótko-, a także długoterminowy wynajem samochodu zarówno w celach służbowych, jak i prywatnych. Obecnie posiadamy dostęp do wielu firm na rynku i dla osoby niewprawionej w temacie wybór odpowiedniej wypożyczalni może stanowić wyzwanie. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając wypożyczalnię dla siebie.

Dogodna lokalizacja oraz możliwość pozostawienia samochodu w innym miejscu

Jedną z najważniejszych kwestii, na którą zwracamy uwagę, jest miejsce, w którym samochód jest odbierany. Jest to istotne z punktu widzenia zarówno osób, które planują wypożyczyć samochód w pobliżu swojego domu lub pracy, jak i dla osób, które właśnie wylądowały w obcym mieście i do swobodnego przemieszczania się potrzebują wypożyczonego pojazdu.

Nie bez znaczenia jest też możliwość pozostawienia samochodu w punkcie innym niż w tym, w którym pojazd został odebrany. Przylatując na lotnisko, naszym planem jest jedynie dostać się do centrum miasta, gdzie samochód planujemy zwrócić. Warto zwrócić uwagę na taką możliwość, która znacznie ułatwi nam proces zwrotu samochodu. Wypożyczalnia samochodów w Katowicach posiada taką możliwość, dlatego przyjeżdżając z wizytą do stolicy Górnego Śląska, nie musimy obawiać się tego, że samochód musimy zwrócić w tym samym miejscu.

Modele samochodów dostępne w wypożyczalni

Kolejną i niemniej ważną kwestią, na którą musimy zwrócić uwagę przy wyborze wypożyczalni, jest flota dostępnych pojazdów. W zależności od naszych potrzeb możemy być zainteresowani atrakcyjnym samochodem sportowym, małym samochodem miejskim, który idealnie sprawuje się w dużym mieście lub bezpiecznym samochodem rodzinnym, który podczas podróży da nam poczucie bezpieczeństwa.

Istotne jest, by przed skorzystaniem z usług danej wypożyczalni dokładnie zweryfikować, jakie samochody są dostępne do wypożyczenia. Jeśli nie jesteśmy częstymi klientami wypożyczalni, warto na początku sprawdzić jakie samochody wypożyczamy najchętniej na lotnisku Katowice – Pyrzowice. Takie informacje mogą naprowadzić nas na idealny model, który spełni nasze oczekiwania.

Cena wypożyczenia samochodu

Kolejną kwestią, nad którą powinniśmy się pochylić, jest cena za wypożyczenie pojazdu. Dla wielu osób to właśnie cena jest główną determinantą tego, jaki pojazd zdecydujemy się wypożyczyć, jednak jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, nie należy na niej oszczędzać.

Obecnie ceny za wypożyczenie samochodu są coraz bardziej konkurencyjne, a sama usługa coraz tańsza, co sprawia, iż długoterminowe wypożyczenie samochodu staje się bardzo atrakcyjną perspektywą.

Przed wypożyczeniem warto zapoznać się z cennikiem wypożyczenia by mieć pewność, że oferta wypożyczenia samochodu, jaka nas interesuje, mieści się w naszym budżecie.

Możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia

Przed wypożyczeniem samochodu warto zwrócić uwagę na to, czy wypożyczalnia oferuje nam dodatkowe ubezpieczenie AC. Każde auto obligatoryjnie w cenie wypożyczenia jest wyposażone w ubezpieczenie OC, jednak warto na etapie podpisywania umowy zapytać o dodatkowe ubezpieczenie, które chroni nas przed kradzieżą, a także innymi zdarzeniami, którego uczestnikami możemy być na drogach.

Materiał przy współpracy z partnerem

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content