play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Dąbrowa Górnicza: Kradzież dachu KOŚCIOŁA w Błędowie!

today23 lipca 2021

Background

Wczoraj, 22 lipca, kryminalni z Komisariatu Policji w Dąbrowie Górniczej, zatrzymali w Ząbkowicach troje podejrzanych o kradzież miedzianego poszycia dachowego z kościoła w Błędowie. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu nad całym krajem przeszedł front atmosferyczny z silnymi burzami. Efektem tego było zerwanie dachu z kościoła w Błędowie (dzielnica Dąbrowy Górniczej).

Jakby tego nieszczęścia było mało, to duża część tego poszycia została skradziona z uwagi na to, że wykonana była z miedzi. Policjanci wydziału kryminalnego ząbkowickiego komisariatu otrzymali zgłoszenie i natychmiastowo przystąpili do działania.


Stróże prawa nie ograniczali się jedynie do czynności prowadzonych na miejscu zdarzenia. Doświadczenie podpowiadało im, że pewnych informacji należy szukać terenie całego miasta. W wyniku ustaleń policjanci zatrzymali w miniony wtorek trzy osoby w wieku 18-29 lat, podejrzewanych kradzież.

 


Okazało się, że jednym z nich była kobieta, która przewoziła skradzioną miedź do punktu skupu swoim osobowym renault. Na dodatek w trakcie przeszukania policjanci znaleźli u niej narkotyki w postaci amfetaminy i suszu marihuany.

 


Wszystkich mieszkańców Dąbrowy Górniczej zatrzymano i przewieziono do policyjnego aresztu. Policjanci w trakcie czynności zabezpieczyli dwa pojazdy mające związek z całą sprawą, które zostały zatrzymane na poczet przyszłych kar.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie całej trójce zarzutu kradzieży, kobieta dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków. Grozi im do 5 lat więzienia. 

Fot: Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content