play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Dąbrowa Górnicza: Napadł na firmę i ukradł pieniądze. Szybko wpadł w ręce policji

today27 grudnia 2021

Background

Policjanci z Dąbrowy Górniczej tuż przed świętami zatrzymali sprawcę rozboju. Kryminalnym wystarczyły zaledwie dwa dni na ustalenie i aresztowanie mężczyzny.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia na terenie jednej z firm w Dąbrowie Górniczej doszło do groźnego wydarzenia. Tuż po otwarciu zakładu nieznany mężczyzna wszedł do pomieszczenia i napadł na pracownika. Sprawca wyciągnął broń i grożąc 46-latkowi pozbawieniem życia zmusił go do wydania wszystkich pieniędzy, tj. kwoty 1500 zł.

Po tym jak napastnik uciekł z miejsca zdarzenia, wezwano policję. Funkcjonariusze kryminalni rozpoczęli szeroko zakrojone działania na terenie całego miasta. Sprawne śledztwo pozwoliło mundurowy na zatrzymanie w wigilię dwóch mężczyzn. Pierwszy z nich to 34-letni mieszkaniec Sosnowca. Oprócz dokonanego rozboju miał on na swoim koncie karę 2 lat pozbawienia wolności, przed odbyciem której uciekał. Drugi osobnik ujęty przez policję to 26-latek, który ukrywał swojego starszego kolegę. Podczas przeszukania policjanci znaleźli u niego narkotyki oraz przedmiot przypominający broń, którego 34-latek użył do napadu.

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Sprawcy napadu grozi do 12 lat pozbawienia wolności, a minimalny wymiar kary to 3 lata.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content