play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Zagłębie

Dąbrowa Górnicza: Plantacja konopi w opuszczonej hali

today2 marca 2021

Background

Policjanci z Dąbrowy Górniczej zatrzymali mieszkańca województwa małopolskiego, podejrzewanego o uprawę i posiadanie znacznej ilości narkotyków. Gdyby nie policjanci, którzy zapobiegli wprowadzeniu na rynek ponad 15 kg narkotyków, sprawca na swoim przestępczym procederze mógłby zarobić nawet ponad 600 tysięcy złotych. Za przestępstwa, o które jest podejrzewany mężczyzna, grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej od pewnego czasu podejrzewali, że w jednej z opuszczonych hal na terenie miasta, może znajdować się nielegalna plantacja marihuany. Nie mylili się. Po wejściu do budynku znaleźli 194 sztuki nielegalnych roślin oraz ponad 1 kilogram gotowego narkotyku – marihuany. Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli sprzęt służący do pielęgnacji konopi.

Stróże prawa ustalili, że osobą wynajmująca halę jest mieszkaniec województwa małopolskiego. – Policjanci udali się do miejsca zamieszkania 27-letniego mężczyzny. W jego domu zabezpieczono 283 sztuki krzewów marihuany w różnej fazie dojrzewania, ponad 3 kilogramy suszu konopi oraz kolejny profesjonalny sprzęt do uprawy marihuany. Gdyby nie policjanci, którzy zapobiegli wprowadzeniu na rynek ponad 15 kg narkotyków, sprawca na swoim przestępczym procederze mógłby zarobić nawet ponad 600 tysięcy złotych. Jeszcze tego samego dnia został przewieziony do policyjnego aresztu – czytamy na stronie internetowej policji w Dąbrowie Górniczej.

Za popełnienie czynów, o które jest podejrzany mężczyzna, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna decyzją Sądu Rejonowego w Dąbrowie Górniczej został na 3 miesiące tymczasowo aresztowany.

Foto i źródło: Policja Dąbrowa Górnicza

Autor: Marcin Hirnyk


0%
Skip to content