play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Śląsk

Dąbrowa Górnicza: Przedsiębiorcy już piąty raz ruszają po „Lokal na start”

today29 października 2021

Background

W Dąbrowie Górniczej ruszyła 5. edycja konkursu „Lokal na start”. Przedsiębiorcy mogą wygrać miejsce do prowadzenia swojego biznesu na preferencyjnych warunkach.

Już piąty raz przedsiębiorcy mogą wziąć udział w konkursie „Lokal na start”. Wygrana w konkursie umożliwi im nabycie lokalu do prowadzenia działalności na preferencyjnych warunkach. W obecnej edycji do rozdysponowania przewidziane jest 11 lokali położonych w różnych częściach miasta.

– Przedsiębiorcy lub osoby, które chcą rozpocząć działalność gospodarczą mogą oglądać lokale, następnie składają wnioski ze swoim projektem i oficjalna komisja konkursowa przyznaje te lokale – mówi naszej reporterce Ewa Fudali-Bondel z UM w Dąbrowie Górniczej.

W konkursie mogą brać udział młodzi przedsiębiorcy prowadzący już działalność ale nie dłużej niż 5 lat. Oprócz nich swoje aplikacje mogą zgłosić także osoby, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z własnym biznesem.

– Największe szanse mają ci przedsiębiorcy, którzy po pierwsze prezentują model biznesowy, spójny ze sobą zarówno z pomysłem i miejscem. Patrzymy np. na to czy nie zakłócają konkurencji, ale także czy spina się to wszystko finansowo. Wiadomo, że jest to start w biznesie w większości przypadków więc także oceniamy czy dany projekt sobie poradzi i czy konkretna lokalizacja będzie dla niego najkorzystniejszą – tłumaczy Fudali-Bondel.

Autor: Wojciech Czaputa


0%
Skip to content