play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Dąbrowa Górnicza: Rozpoczęła się budowa wiaduktu i przejścia pod torami

today26 stycznia 2021

Background

Mieszkańcy Dąbrowy skorzystają z bezpiecznego przejścia pod torami, a samochody pojadą pod wiaduktem kolejowym. Prace realizuje spółka PKP PLK i gmina z udziałem funduszy unijnych.

Wiadukt kolejowy wznoszony jest w rejonie stacji Dąbrowa Górnicza. Pod nim będzie ulica, chodnik i ścieżka rowerowa. Wykonawca pracuje na przejeździe kolejowo-drogowym przy ulicy Konopnickiej, gdzie powstanie podziemne przejście pieszo-rowerowe. W najbliższych dniach specjalistyczna maszyna  przygotuje pale pod konstrukcję wiaduktu, który zastąpi przejazd. Wykonawca pracuje też przy budowie podziemnego przejścia między peronami dworca a projektowanym centrum przesiadkowym oraz parkingami przy ulicach: Kościuszki i Limanowskiego. W związku z rozpoczęciem robót przy Konopnickiej, są zmiany w ruchu drogowym i objazdy.

Najważniejsza zmiana dla kierowców to zamknięcie przejazdu na ul. Konopnickiej. Nadal mogą z niego korzystać piesi i rowerzyści. W czasie zamknięcia prowadzone będą roboty związane z budową tunelu pieszo-rowerowego pod torami, który zastąpi przejazd. Prace mają potrwać do czerwca. Po ich zakończeniu przywrócony zostanie normalny ruch. Podczas zamknięcia kierowcy chcący przejechać przez tory, będą musieli korzystać z objazdów. Objazd do ulic Konopnickiej i Limanowskiego prowadzony będzie ulicami: Królowej Jadwigi, Piłsudskiego, Graniczną i Łączącą. Objazd w kierunku ul. Królowej Jadwigi prowadzony będzie analogicznie w drugą stronę.

źródło: UM Dąbrowa Górnicza

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content