play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Dąbrowa Górnicza: Są pierwsze efekty wielkiego kolejowego remontu

today5 maja 2021

Background

Rewolucja w Dąbrowie Górniczej trwa. PKP PLK informuje o kolejnych etapach przebudowy rejonu stacji Dabrowa Górnicza. Jest już nowy wiadukt, pociągi jeżdżą nowym torem, a wsiadać do nich będzie łatwiej – dzięki nowemu peronowi.  Ważne zmiany na okres letni dotyczyć będą kierowców.

Pasażerowie korzystający w Dąbrowie Górniczej z kolei już odczuwają efekty prac prowadzonych w tym mieście. Część z nich dobiega końca, a inne dopiero ruszają:

– Dostępna jest jedna z dwóch krawędzi nowego peronu i dojście nowym przejściem podziemnym. Pociągi pojadą nowym torem. Wymieniono rozjazdy, sieć trakcyjną, a teraz rozpoczyna się kolejny etap prac. Przejście podziemne od ulicy kolejowej zostanie przesunięte na wysokość dworca. Po zakończeniu prac przejście podziemne połączy perony stacji Dąbrowa Górnicza z projektowanym centrum przesiadkowym oraz parkingami przy ulicy Kościuszki i Limanowskiego – tłumaczy Katarzyna Głowacka z biura prasowego PKP PLK.

Zmian muszą się też spodziewać kierowcy i piesi:

– Dla większego bezpieczeństwa PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. budują wiadukt kolejowy w rejonie stacji Dąbrowa Górnicza. Wiadukt przeszedł próby obciążeniowe i pojadą nim pociągi. Pod nowym obiektem będzie ulica, chodnik, ścieżka rowerowa. Przy ulicy Konopnickiej, w miejscu przejazdu, poziomie szyn, powstaje podziemne przejście pieszo-rowerowe.  Od 11 maja na okres letni wróci ruch drogowy, a prace zostaną wznowione po wakacjach – dodaje Katarzyna Głowacka z PKP PLK.

Warto wspomnieć, że nowe perony będą wyposażone w wiaty, ławki, oświetlenie, nagłośnienie i dynamiczną informację podróżnych. Wartość całej inwestycji to prawie 200 mln zł.

 

Fot. PKP PLK S.A. 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content