play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Dąbrowa Górnicza: Zamiast arbuzów nielegalni imigranci

today28 maja 2020

Background

Zamiast arbuzów nielegalni imigranci. Dąbrowska policja zatrzymała sześciu obywateli Afganistanu, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski. Dwóch mężczyzn zatrzymano w transporcie zabawek. Czterej kolejni przebywali w w naczepie ciężarówki z arbuzami. W chłodni panowała temperatura 10 stopni Celsjusza.

Do pierwszego zatrzymania obcokrajowców doszło 26 maja. Kolejnych czterech zatrzymano dzień później, po informacjach otrzymanych od pracowników dąbrowskich firm. Jak się okazało, w naczepach samochodów ciężarowych, które dojechały na teren przedsiębiorstw znajdowali się cudzoziemcy. Wszyscy z zatrzymanych mężczyzn deklarowali, że są obywatelami Afganistanu, a celem ich podróży była zachodnia Europa.

Imigranci przyjechali do Polski z Turcji w transporcie zabawek oraz z Grecji w naczepie wyposażonej w chłodnię do transportu owoców. Czterej nielegalni imigranci jechali w niej około 100 godzin wśród palet z arbuzami, a temperatura w pomieszczeniu wynosiła 10 stopni Celsjusza. Mężczyźni nie posiadali żadnych dokumentów, w tym uprawniających ich do pobytu na terytorium RP. Dalsze czynności prowadzone w obecności tłumacza pozwoliły potwierdzić ich obywatelstwo oraz ustalić dane osobowe. Mężczyzn przekazano funkcjonariuszom Straży Granicznej.

źródło: Śląska Policja

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content