play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Dąbrowa Górnicza: Powstanie Centrum Przesiadkowe

today7 sierpnia 2020

Background

Dąbrowa Górnicza: Powstanie Centrum Przesiadkowe. Parkingi po obu stronach torów – przy ul. Kościuszki i Limanowskiego (łącznie na 375 miejsc), tunel drogowy łączący te ulice, przejście podziemne prowadzące do parkingów i peronów, centrum przesiadkowe- dąbrowski magistrat szykuje się do dużej inwestycji. W poniedziałek, 10 sierpnia w Urzędzie Miejskim zostanie podpisana umowa na budowę centrum przesiadkowego i przebudowę układu komunikacyjnego w rejonie dworca kolejowego w centrum miasta.  Prace mają potrwać do końca 2022 r. Ich koszt to 229 mln zł.

Powstanie Centrum Przesiadkowe. Jest to wspólna inwestycja miasta Dąbrowa Górnicza oraz spółki PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., której wykonawcą będzie konsorcjum spółek: Nowak Mosty i Complex Dąbrowa Górnicza.

W ramach inwestycji powstaną: parkingi po obu stronach torów – przy ul. Kościuszki i Limanowskiego (łącznie na 375 miejsc), tunel drogowy łączący te ulice, przejście podziemne prowadzące do parkingów i peronów, centrum przesiadkowe, do którego dojeżdżać będą autobusy, droga łącząca ul. Sobieskiego z ul. Kościuszki i ul. Kolejową, przejście podziemne w miejscu przejazdu przy ul. Konopnickiej i Kolejowej, który zostanie zlikwidowany. Przebudowane będą także perony i tory przy stacji. Remont czeka ul. Kolejową, gdzie położona zostanie nowa nawierzchnia, wykonana droga rowerowa, odnowione chodniki i oświetlenie. Prace mają potrwać do końca 2022 r. Ich koszt to 229 mln zł.

fot. zdjęcie poglądowe pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content