play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Polityka

Dąbrówka Wielka stanie się formalnie dzielnicą Piekar Śląskich? Tego chcą mieszkańcy

today19 listopada 2020

Background

Mieszkańcy chcą aby Dąbrówka Wielka stałą się dzielnicą Piekar Śląskich. W mieście od wielu lat mówi się o dzielnicach, a tymczasem formalnie ich nie ma. Dlatego osoby zamieszkujące Dąbrówkę Wielką postanowiła spróbować taką jednostkę powołać.

Nasza inicjatywa społeczna w Dąbrówce Wielkiej zmierza do tego, żebyśmy potrafili zajmować się obszarem Dąbrówki Wielkiej w sposób bardziej sformalizowany, czyli poprzez utworzenie Rady Dzielnicy, Zarządu Dzielnicy, poprzez współpracę lokalną w ramach tego tworu, który mamy nadzieję, że powstanie. Chcemy poprzez Radę Dzielnicy zajmować się budowaniem zrównoważonego rozwoju naszego najbliższego otoczenia, w którym żyjemy – tłumaczy piekarski radny Stanisław Korfanty.

Dodaje, że jest konkretny plan na funkcjonowanie dzielnicy:

Nam zależy na tym, żebyśmy mieli taką platformę do spotkań, rozmów o problemach codziennych. Zależy nam na tym, żebyśmy byli, jak sama nazwa wskazuje, jako jednostka pomocnicza w stosunku do Rady Miasta i Prezydenta Miasta. Na tej współpracy chcemy budować harmonijny rozwój Piekar Śląskich.

Teraz sprawą zajmie się Rada Miasta w Piekarach Śląskich. Wszystkie dokumenty, w tym podpisane listy przez mieszkańców Dąbrówki Wielkiej, zostały już złożone.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content