play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Darmowe maseczki do rozdania w Sosnowcu

today9 kwietnia 2021

Background

22 stałe i kilkanaście mobilnych punktów. Miasto rozpoczyna kolejną podczas pandemii akcję rozdawania darmowych maseczek wśród mieszkańców Sosnowca. W sumie do chętnych trafi blisko 800 tysięcy maseczek, czyli po cztery maski na osobę.

Mobilne punkty startują w piątek (9 kwietnia). Strażnicy Miejscy oraz strażacy-ochotnicy będą czekali na mieszkańców m.in.: przy ulicy Baczyńskiego, Słonecznej, Saturnowskiej, Podjazdowej, Moniuszki, Hallera, Lotników, Żytniej i Będzińskiej.

– Bardzo proszę o dokładnie sprawdzenie lokalizacji i godziny, w której mobilne punkty będą dostępne. Mobilne punkty będą działały również w sobotę, podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. (Można to sprawdzić Darmowe_maseczki )

Do osób potrzebujących, o ograniczonej mobilności, będą starać się dotrzeć pracownicy sosnowieckiego MOPS-u. Stałe punkty będą głownie działały od poniedziałku do piątku, ale są też takie w których będzie można odebrać maseczkę w sobotę. Trafiły one do Sosnowca z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych i będą rozdawane do wyczerpania zapasów.

źródło: UM Sosnowiec

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content