play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Piekary Śląskie

Debiut poetki z Piekar Śląskich. Patrycja Zuber wydała „Między gwiazdami”

today26 maja 2021

Background

Ma nieco ponad 20 lat, a już wydała własny tomik poezji. Patrycja Zuber, młoda poetka z Piekar Śląskich w rozmowie z reporterką Radia Piekary opowiedziała o inspiracjach i emocjach jakie towarzyszyły jej przy tworzeniu „Między gwiazdami”.

Patrycja Zuber urodziła się w 1999 roku w Piekarach Śląskich. Mimo młodego wieku, jak sama o sobie mówi, już od dekady pisze wiersze. Ostatnio wydała swój pierwszy tomik poezji „Między gwiazdami”.

Inspirują ją ludzie, zarówno ci bliscy, ale i ci zupełnie obcy. Swoich inspiracji szuka też w otaczających ja wydarzeniach. Podkreśla, że motywem przewodnim jej twórczości jest przekraczanie granic, które ludzie sami sobie stawiają.

Jak mówi autorka w jej pierwszym tomiku każdy może znaleźć coś dla siebie. Jej twórczość ma pozwalać odbiorcom pozostać sobą, nie obawiać się sądów i opinii innych ludzi. Egzemplarze autorskie „Między gwiazdami” ukazały się 13 kwietnia. Po tym jak trafiły do księgarń, bardzo szybko się sprzedały. Teraz mają się pojawić kolejne.

Wcześniej autorka zajmowała się pisaniem opowiadań i słów do utworów muzycznych, jednak dopiero w poezji odnalazła swoje literackie miejsce.

To niesamowite uczucie. Praca na taki tomik jest długa. Otrzymałam niesamowite wsparcie, za które chciałabym bardzo podziękować. Jak ktoś nie jest pewien i tworzy jakieś teksty do szuflady, to gorąco polecam spróbować – mówi o wydaniu „Między gwiazdami” reporterce Radia Piekary.

Teraz Patrycja Zuber zamierza pracować nad kolejnym tomikiem. Wszystkie szczegóły na temat autorki i jej twórczości można znaleźć na jej stronie internetowej.

 

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content