play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Debiuty dwóch linii lotniczych w Pyrzowicach. Wiosną nowe połączenia 

today24 lutego 2021

Background

Pomimo trudnej sytuacji linii lotniczych i lotnisk są firmy, które chcą się rozwijać. Jedna z greckich linii lotniczych zapowiedziała właśnie uruchomienie dwóch kierunków z lotniska w Pyrzowicach.

Będą nowe połączenia lotnicze z Katowice Airport. To ważna informacja dla pasażerów, którzy będą planowali loty w popularnych kierunkach.

– Pod koniec marca w Katowice Airport zadebiutuje grecka linia lotnicza Lumiwings. Przewoźnik planuje uruchomienie dwóch linii regularnych z Pyrzowic do Włoch. 29 marca powinna wystartować trasa do Forli, a 4 czerwca do Perugii. Obydwie trasy będą obsługiwane w każdy poniedziałek i piątek do 29 października -mówi reporterowi Radia Piekary Piotr Adamczyk z biura prasowego Katowice Airport.

Nowe połączenia greckiego przewoźnika mogą się cieszyć powodzeniem, bo przed pandemią Włochy były trzecim najczęściej wybieranym kierunkiem w Pyrzowicach z regularnego rozkładu lotów. Wyżej były tylko: Wielka Brytania i Niemcy.

To nie jedyna nowa linia, która w tym roku pojawi się w śląskim porcie lotniczym:

– Warto podkreślić, że Lumiwings to już drugi przewoźnik, który w ostatnim czasie zapowiedział swój debiut w Katowice Airport. W tym roku na pyrzowickim lotnisku pojawi się także po raz pierwszy nisko kosztowa ukraińska linia lotnicza SkyUp, która 29 maja uruchomi połączenie do stolicy Ukrainy – Kijowa. Trasa obsługiwana będzie trzy razy w tygodniu – dodaje w rozmowie z Radiem Piekary, rzecznik lotniska Piotr Adamczyk.

Połączenia SkyUp z Katowic do Kijowa to nie jedyne połączenie lotnicze na Ukrainę ogłoszono w ostatnim czasie z pyrzowickiego lotniska. Podobne połączenie latem 2021 planuje uruchomić również Wizz Air.

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content