play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Siemianowice Śląskie

Dęciaki zagrają dla Wojtka z Siemianowic Śląskich

today3 września 2020

Background

Siemianowickie Centrum Kultury zaprasza na koncert charytatywny z udziałem Górniczej Orkiestry Dętej z Bytomia, który odbędzie się 6 września o godzinie 17.00 w Amfiteatrze w Siemianowicach Śląskich.

Muzycy zagrają dla Wojtka Marcinkowskiego z Siemianowic, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Podczas imprezy zebrane będą pieniądze na leczenie i rehabilitację Wojtka.

Historia Wojtka

Wojtek od dziecka uwielbiał pływać. Już w szkole podstawowej chodził do klasy sportowej o profilu „pływanie”, a swoją pasję pielęgnował również w gimnazjum. W okresie szkoły średniej zdobył patent żeglarza jachtowego i został ratownikiem wodnym WOPR. Na początku pracował sezonowo na basenie jako ratownik WOPR, był też ratownikiem na koloniach z dziećmi z Domu Dziecka, a ostatnio, jako ratownik w Szkole Pływanie. Jeszcze wtedy nie wiedział, że ta wielka miłość do wody odbierze mu zdrowie. 11 sierpnia 2019 roku w upalny wieczór Wojtek pojechał z kolegami nad jezioro Pogoria w Dąbrowie Górniczej aby się schłodzić i popływać. Do dzisiaj nie wie co go zatrzymało w wodzie, ani co o uderzył. Chciał popłynąć na środek jeziora i przepływając przez liny i boje odgradzające wydzielone kąpielisko. Dziś domyśla się, że musiał uderzyć albo o dno, albo o worek z piaskiem który utrzymuje boje, albo inny obiekt typu korzeń. Po prostu nieszczęśliwy wypadek.Do dnia wypadku Wojtek był bardzo szczęśliwym człowiekiem. Poznał świetna dziewczynę, rozpoczął pracę w której się realizował, kupił nawet mieszkanie. Wojtek jest osobą niezwykle otwartą, bardzo łatwo nawiązuje kontakty i znajomości. Ma wielu znajomych z różnych środowisk. Jest uczynny, lubi pomagać innym. Sam ma ogromną nadzieję, że to najgorsze, które jest teraz, dobrze się skończy. Marzy o tym by odzyskać zdrowie, założyć rodzinę, kochać i być kochanym

Więcej informacji na stronie Fundacja Moc Pomocy:https://www.fundacjamocpomocy.pl/wojciech-marcinkowski/

 

Zdjęcie: www.fundacjamocpomocy.pl

Autor: Gabriela Kokott-Drzyzga


0%
Skip to content