play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Sosnowiec

Deszczówka do odzyskania. W Sosnowcu można na to dostać pieniądze

today9 marca 2020

Background

Od początku marca można składać wnioski w nowym miejskim programie „PO(D)LEJ DESZCZEM W SOSNOWCU”. Na wnioski magistrat czeka do końca czerwca.

„Po(d)lej deszczem w Sosnowcu” adresowany jest do osób fizycznych będących właścicielem lub posiadającą inny tytuł prawny do nieruchomości położonych w granicach administracyjnych miasta. To oznacza, że nie mogą w nim brać udziału wspólnoty mieszkaniowe czy administracje.

Dotacja możne być przeznaczona na zakup, montaż i wykonanie robót ziemnych oraz pokrycie kosztów modernizacji istniejącej instalacji. Chodzi zaś o wykorzystanie wód opadowych (deszczówki) np. dla potrzeb zraszania/nawadniania ogródków działkowych.

Przykładowe zadania:
– budowa ogrodu deszczowego w pojemniku,
– budowa ogrodu deszczowego w gruncie,
– budowa muldy chłonnej,
– budowa studni chłonnej,
– budowa naziemnego, wolnostojącego zbiornika na wody opadowe z dachu,
– budowa podziemnego zbiornika na wody opadowe.

Trzeba pamiętać, że dokumenty należy złożyć przed rozpoczęciem prac. Dotacja nie przysługuje na inwestycje już zrealizowane. Sosnowiczanie mogą otrzymać 80% poniesionych kosztów na realizację zadania objętego programem, nie więcej niż 4 000 zł.

– Dla nikogo nie jest tajemnicą, że zasoby wodne w Polsce są niewystarczające. W naszym regionie ten problem jest bardziej odczuwalny ze względu na wielowiekową działalność górniczą, , wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca. I dodaje: – Świadomość ekologiczna mieszkańców jest coraz wyższa, dlatego jesteśmy pewni, że pilotażowy projekt „Po(d)lej deszczem w Sosnowcu” będzie cieszył się dużym zainteresowaniem.

źródło/foto: UM Sosnowiec

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content