play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Ruda Śląska: Zaprosił kobietę do mieszkania, a następnie zgwałcił. Grozi mu kilkanaście lat więzienia Wojciech Czaputa

Zagłębie

Diecezja sosnowiecka sfinansowała zakup sprzętu dla Szpitala św. Barbary

today30 marca 2020

Background

Zakup Systemu Centralnego Monitorowania Vista 120 CMS o wartości 44 tys. złotych  dla Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu sfinansowała diecezja sosnowiecka. Centrala Vista to wysoce specjalistyczne urządzenie do ratowania życia. Umożliwia monitorowanie przyłóżkowe parametrów życiowych do 64 pacjentów jednocześnie. Pozwala na m.in. ustawienie granic alarmowych w poszczególnych monitorach pacjenta, uruchamia pomiar ciśnienia, zapamiętuje odczyty z ostatnich 240 godzin. Posiada także funkcje kalkulatora lekowego, parametrów wentylacyjnych i nerkowych.  Z inicjatywą wsparcia szpitala  wyszedł biskup Grzegorz Kaszak. 

Zakup Systemu Centralnego Monitorowania  to nieoceniona pomoc dla szpitala. W planach był zakup respiratora, ale dyrektor placówki, dr Alicja Cegłowska, poinformowała, że sosnowiecka placówka bardziej potrzebuje Systemu Centralnego Monitorowania Vista.  To nie jedyny gest wsparcia. Kilka dni wcześniej Biskup dostarczył do pracy pracownikom WSS im. św. Barbary drugie śniadanie.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu jest jednym z największych szpitali w województwie śląskim i największym na terenie diecezji sosnowieckiej.

źródło i fot.: diecezja.sosnowiec.pl

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content