play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Siemianowice Śląskie: „Dieta mamy”- program dla kobiet w ciąży

today14 maja 2020

Background

Siemianowice Śląskie: „Dieta mamy”- program dla kobiet w ciąży. Co jeść w ciąży, by zachować zdrowie, nie przytyć i kształtować właściwe nawyki żywieniowe swoje i dziecka, które wkrótce się narodzi…Z pomocą w odpowiedzi na te pytania przychodzi program „Dieta mamy”, który jest realizowany na oddziale ginekologicznym i ginekologiczno – położniczym Szpitala Miejskiego w Siemianowicach. Celem głównym pilotażu jest wdrożenie modelu żywienia zapewnianego kobietom w ciąży i w okresie poporodowym hospitalizowanym w oddziałach szpitalnych, oraz propagowanie zasad zdrowego odżywiania wśród pacjentek w połogu po zakończeniu hospitalizacji w oddziałach szpitalnych. Siemianowicka porodówka cieszy się uznaniem pacjentek, które do dyspozycji mają wannę do porodu w wodzie, a także nowy fotel porodowy, który umożliwia rozwiązanie w dogodnej dla kobiety pozycji. 

„Dieta mamy”- program dla kobiet w ciąży to duże wsparcie dla osób, które świadomie się odżywiają. Panie, które zgodzą się na udział w programie mają możliwość konsultacji ze mną  w trybie indywidualnym i poprzez specjalnie utworzonego maila. Mogą dzielić się wątpliwościami i zadawać pytania dotyczące żywienia w tym okresie. Program obejmuje również kontakt ze mną dwa miesiące po porodzie- wyjaśnia Agnieszka Kucharska, dietetyk ze Szpitala w Siemianowicach  Śląskich. Program skierowany jest do pacjentek w ciąży, które zamierzają urodzić dziecko w siemianowickiej lecznicy, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Celem głównym pilotażu jest wdrożenie modelu żywienia zapewnianego kobietom w ciąży i w okresie poporodowym hospitalizowanym w oddziałach szpitalnych, oraz propagowanie zasad zdrowego odżywiania wśród pacjentek po zakończeniu hospitalizacji w oddziałach szpitalnych.

Warunkiem przystąpienia Pacjentki do programu  jest podpisanie oświadczenia wraz ze zgodą na udział w programie pilotażowym „Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym– Dieta Mamy”. W programie uczestniczyć mogą tylko Pacjentki, które otrzymują posiłki z diety dla osób zdrowych, czyli podstawowej. Pacjentka wyrażająca chęć uczestnictwa w programie nie ponosi żadnych kosztów związanych z jego realizacją.

KONSULTACJE Z DIETETYKIEM

Podczas hospitalizacji Pacjentki w ramach programu mogą skonsultować się z dietetykiem.
Zamiar skorzystania z konsultacji dietetycznej należy zgłosić położnej. Spotkania z dietetykiem odbywają się  od poniedziałku do piątku 8.00 – 10.00, lub drogą elektroniczną poprzez  adres dietamamy@zozsiemianowice.pl. Konsultacje są również możliwe w okresie dwóch miesięcy od dnia wypisu Pacjentki ze szpitala. Bezpłatne konsultacje dietetyczne online, prowadzi również Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej-  więcej na poradnia.ncez.pl

Wszystkie Pacjentki biorące udział w programie Dieta Mamy zachęcamy do wyrażania opinii dotyczących serwowanych posiłków na adres dietamamy@zozsiemianowice.pl oraz bezpośrednio do personelu medycznego. Informacje w zakresie prawidłowego odżywania kobiet w ciąży i kobiet karmiących znajdują się także na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji www.ncez.pl

źródło: http://zozsiemianowice.pl/?p=1546

fot.pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content