play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Diler z Chorzowa zatrzymany. W samochodzie i piwnicy amfetamina

today15 stycznia 2020

Background

Narkobiznes rozwija się bardzo szybko, o czym mogą świadczyć kolejne zatrzymania. Tym razem w ręce policjantów wpadł 30-letni mieszkaniec Chorzowa.W czasie przeszukania jego samochodu i piwnicy śledczy znaleźli prawie kilogram amfetaminy.

Do zdarzenia doszło wczoraj (wtorek) około godziny 18.00. Kryminalni z gliwickiej komendy zatrzymali 30-latka, który posiadał 862 gramy amfetaminy. Część narkotyków funkcjonariusze znaleźli w samochodzie, którym poruszał się mieszkaniec Chorzowa, resztę jego w piwnicy. W najbliższym czasie o losach podejrzanego zdecyduje prokurator i sąd. Grozi mu 10 lat więzienia.

Mając na uwadze nasilające się zjawisko związane z produkcją i handlem narkotykami, policjanci już dawno wypowiedzieli wojnę producentom oraz dilerom śmiercionośnych środków. Codziennie śląscy policjanci zatrzymują dilerów narkotykowych lub osoby posiadające narkotyki. Ustalaniu sprawców tego rodzaju przestępstw sprzyja brak akceptacji społeczeństwa dla zjawiska narkomanii. Wiele informacji pochodzi od mieszkańców. Często zwykła anonimowa wiadomość skutkuje „wyłuskaniem” dilera, a w konsekwencji uchronieniem czyjegoś dziecka od uzależnienia.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content