play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Dla kogo materac piankowy będzie dobrym wyborem?

today15 lipca 2020

Background

Rynek materacy piankowych jest wypełniony propozycjami przeróżnych marek, które skupiają się na zapewnieniu odpowiednich warunków do spania jak najszerszej grupie odbiorców. Dystrybutorzy mają w swoich ofertach wiele modeli materacy, jednak obecnie jest ich tak wiele, że ciężko zdecydować się na konkretny rodzaj, markę czy nawet model. Czym konkretnie kierować się podczas wyboru materaca piankowego – stopniem miękkości, dodatkowymi funkcjami czy ilością stref twardości? Sprawdź, komu może przypaść do gustu materac piankowy.

W jakich warunkach sprawdzi się materac piankowy?

Choć przez lata prym wiodły materace sprężynowe, to obecnie są one zastępowane przez modele z wypełnieniem z pianki, które chwalone są zarówno przez specjalistów, jak i zwykłych użytkowników odczuwających znaczną poprawę komfortu snu. To właśnie od tego czynnika będzie zależeć efektywność osoby podczas jej wypełnionego obowiązkami dnia – dzięki odpowiedniemu podparciu poszczególnych części ciała, mięśnie mają szansę na regenerację, co zapewni odpowiednią ilość energii nawet podczas wyjątkowo intensywnych okresów. Dlatego właśnie dobór odpowiedniego materaca jest tak ważny, a te piankowe są uniwersalnym wyborem, który sprawdzi się w różnych sytuacjach.

Niezależnie od specyfikacji danego modelu warto kierować się jednak kilkoma zasadami doboru materacy piankowych. Przede wszystkim samo wypełnienie – producenci oferują różne rodzaje pianek zapewniających wysoki komfort, który uzyskiwany jest dzięki zastosowaniu odpowiednich materiałów. Przykładowo materac Hilding Rumba został wykonany z pianki termoelastycznej, która reaguje na temperaturę ciała użytkownika, dostosowując do tego stopień twardości i to, na ile centymetrów się zagłębi.

Materac piankowy propozycją zarówno dla specjalistów, jak i zwykłych użytkowników

Inną zaletą materaca piankowego jest jego duża elastyczność, która często idzie w parze z dużą wytrzymałością, czy to na uszkodzenia mechaniczne, czy też przetarcia spowodowane intensywnym użytkowaniem. Dlatego właśnie materac piankowy idealnie nadaje się do zastosowań specjalistycznych w klinikach czy szpitalach, na wyposażeniu których znaleźć można często łóżka specjalistyczne. Cechują się one możliwością regulacji kąta nachylenia podgłówka, dlatego ważne jest to, żeby były one wystarczająco wytrzymałe.

Materac Materasso został wykonany z 3 rodzajów pianki poliuretanowej, która zapewnia 5 stref twardości, a sama konstrukcja jest wysoko elastyczna. Dzięki przeróżnym testom jakościowym, materac ten został oficjalnie uznany za medyczny, będąc również idealnym wyborem dla alergików, wykorzystując specjalny rodzaj wentylacji, zapobiegający rozwojowi bakterii. Podobnymi parametrami cechują się również materace marki Sembella.

Bóle kręgosłupa i uczucie niewyspania? Rozwiązanie może okazać się materac piankowy

Sprawdzonym rozwiązaniem na powracające regularnie zwyrodnienia może okazać się wymiana starego materaca na model piankowy. Rozłożenie stref o różnej twardości pozwala na lepsze dostosowanie się do indywidualnych potrzeb użytkownika, a także pozwalają na zachowanie odpowiedniej pozycji ciała przez cały czas trwania snu. Oprócz już wymienionych modeli materacy piankowych, warto wymienić również materac Janpol Hebe, który został wykonany z pianki wysokoelastycznej HR i jest odwracalny (niezależnie od strony ma on taki sam stopień twardości).

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content