play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Ruda Śląska

Dla żartu poinformował służby, że ma koronawirusa. Teraz poniesie konsekwencje

today13 marca 2020

Background

Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej rozpatrzy bezmyślne zachowanie 63-latka, który w trakcie oczekiwania w poczekalni przychodni przekazał innym oczekującym, że może być zarażony koronawirusem. To zgłoszenie zaalarmowało lekarzy i kierownictwo przychodni, a następnie kolejne służby. W stosunku do mężczyzny zachowano wszelkie środki ostrożności i wdrożono procedury, które obowiązują w stosunku do osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem.

 

  • cover play_arrow

    Dla żartu poinformował służby, że ma koronawirusa. Teraz poniesie konsekwencje Redakcja Radia Piekary

Mówi Marek Panuś Komendant Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej.

Na miejscu pojawili się policjanci i pracownicy Sanepidu. Mężczyznę, który oświadczył, że wrócił właśnie z zagranicy i chyba jest zarażony odizolowano, a osoby przebywające z nim w poczekalni objęto zaleconymi procedurami. Gdy 63-latek zorientował się, że to nie przelewki, a wszystkie procedury są wdrażane na poważnie, przyznał się do żartu. Oświadczył, że nie był nigdzie poza Rudą Śląską, a informacja o jego zarażeniu koronawirusem miała być żartem. Pomimo tego został przebadany i wówczas zakwalifikowany do grupy osób bez objawów zarażenia. Mieszkaniec Rudy nie był w stanie racjonalnie wytłumaczyć dlaczego powiedział osobom oczekującym z nim na wizytę u lekarza, że jest zarażony. Policjanci z komisariatu II zajęli się już sprawą „żartownisia”, który nie pozostanie bezkarny.

Przestrzegamy inne osoby, aby zastanowiły się przed tego typu żartami. Policjanci każdą taką sprawę będą bezwzględnie kierować do sądów!

źródło:slaska.policja.gov.pl

Autor: Redakcja Radia Piekary


0%
Skip to content