play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Radzionków

Dlaczego place zabaw w Radzionkowie są nadal zamknięte?

today3 czerwca 2020

Background

Dlaczego place zabaw w Radzionkowie są nadal zamknięte?  Park Linowy dla dzieci, siłownia pod chmurką, plac zabaw- obiekty, zlokalizowane na Księżej Górze w Radzionkowie, mimo możliwośći odmrożenia, wciąż pozostają zamknięte. Na otwarcie czeka również nowa infrastruktura na Plantach w Rojcy. Wielu rodziców dzieci spragnionych zabawy na świeżym powietrzu pyta dlaczego?

Dlaczego place zabaw w Radzionkowie są nadal zamknięte? Wpływ na decyzję władz miasta ma sytuacja epidemiczna na terenie miasta. Przynajmniej do końca tygodnia obiekty będą  zamknięte. Kierujemy się przede wszystkim bezpieczeństwem dzieci. Place zabaw to są miejsca, gdzie dotykamy wielu wspólnych części, gdzie ten przepływ koronawirusa jest bardzo realny. Ze względy na sytuację w mieście i na Śląsku decyzja o otwarciu placów nie jest tak prosta…-  wyjaśnia Gabriel Tobor burmistrz Radzionkowa:

  • cover play_arrow

    Dlaczego place zabaw w Radzionkowie są nadal zamknięte? Anna Jurzyca

W tej chwili w Radzionkowie zarażonych koronawirusem jest około 60-ciu mieszkańców, co daje duży wskaźnik zachorowań na 1000 mieszkańców, który wynosi 5,1. Dla porównania w Polsce jest to 0,62, a w Województwie Śląskim 1,8.

W tym tygodniu ma także zapaść decyzja, czy kąpielisko na Księżej Górze zostanie w tym sezonie otwarte…

 

grafika: pixabay.com

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content