play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Długi weekend w prognozie pogody dla woj. śląskiego

today14 sierpnia 2020

Background

Weekendowa prognoza pogody dla województwa śląskiego zapowiada się bardzo optymistycznie. W piątek, niedzielę i poniedziałek czeka nas dużo słońca i wysokie temperatury. Natomiast w sobotę temperatura delikatnie spadnie, mogą pojawić się również przelotne opady i burze.

Piątek

Na południu województwa mogą pojawić się przelotne opady deszczu i zachmurzenia. Jednak temperatura powietrza w Katowicach i Częstochowie osiągnie nawet 28°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany z kierunków wschodnich.

Sobota

Prognozuje się zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami mogą pojawić się przelotne opady deszczu. Maksymalna temperatura w stolicy naszego województwa wyniesie 24°C, w Częstochowie 25°C, a w Beskidach od 14°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

Niedziela

W regionie wystąpi zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna w Katowicach wyniesie 24°C, a w Częstochowie  26°C, w rejonach podgórskich od 21 do 23 kresek na plusie. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. 

Poniedziałek

Prognozuje się zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura w Katowicach osiągnie 28°C, a w Częstochowie 26°C. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content