play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Do Bytomia trafi ponad 5,5 miliona złotych. Będzie szereg inwestycji

today2 kwietnia 2021

Background

Środki pozwalające na wykonanie ważnych inwestycji w mieście otrzyma Bytom. Będą to pieniądze z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Miasto przeznaczy je na realizację kilku remontów i dwu najważniejszych instytucji kultury.

Do Bytomia trafi ponad 5,5 miliona złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z tego 3,5 mln zostanie przeznaczonych na kilka inwestycji:

– Między innymi przebudowa ulicy Węglowej, modernizacja ciągu komunikacyjnego przy ulicy Chorzowskiej, znajdującego się obok powstającego Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych, modernizacja budynku klubowego oraz zaplecza sportowego boiska klubu sportowego Nadzieja Bytom, modernizacja i adaptacja budynku szkoły i sali gimnastycznej przy ulicy Stolarzowickiej a także budowę boiska z placem zabaw przy Szkole Podstawowej nr 27 – wylicza w rozmowie z Radiem Piekary Małgorzata Węgiel – Wnuk, rzeczniczka bytomskiego magistratu.

Zdaniem władz Bytomia przebudowa ulicy Węglowej jest potrzebna nie tylko ze względu na jej zły stan techniczny, ale także dla lepszego skomunikowania znajdujących się w jej rejonie terenów inwestycyjnych. Inwestycje są realizowane także dla poprawy bezpieczeństwa istniejącej infrastruktury. Tak będzie na ulicy Chorzowskiej – właśnie dla poprawy bezpieczeństwa zaplanowano modernizację i dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych ciągu komunikacyjnego Śródmieście-Rozbark. Miasto stawia także na sport, edukację i kulturę.

Ponad 2 miliony złotych otrzymają dwie instytucje działające na terenie Bytomia:

– 2,2 miliona złotych otrzyma Opera Śląska oraz Muzeum Górnośląskie. Za te środki Opera Śląska zmodernizuje scenę, wykona również niezbędne prace, aby dostosować budynek do potrzeb osób niepełnosprawnych. Natomiast Muzeum Górnośląskie w Bytomiu wykona termomodernizację budynku – dodaje rzecznik bytomskiego Urzędu Miasta.

Bytom do tej pory z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pozyskał już w sumie kilkadziesiąt milionów złotych.

 

Fot. Urząd Miasta Bytomia

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content