play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Do końca lutego NIE BĘDZIE POWROTU do szkół

today11 lutego 2021

Background

Nie będzie powrotu starszych dzieci i młodzieży na stacjonarne lekcje w szkole. Nadal będą się uczyć zdalnie. Przedłużenie rozporządzenia, które obowiązywało dotąd na kolejne dwa tygodnie dotyczy także maturzystów i ósmoklasistów, którzy mieli największe nadzieje na powrót do szkół.

Uczniowie nie wracają do szkół. Mimo wcześniejszych spekulacji – uczniowie klas ósmych podstawówek i najwyższych klas szkół średnich – ciągle uczyć się będą zdalnie. Nadzieje rozwiał na konferencji prasowej minister edukacji narodowej, Przemysław Czarnek.

– Wydajemy rozporządzenie przedłużające obecny stan do końca lutego: klasy 1-3 w trybie stacjonarnym, pozostali w trybie zdalnym. Klasy VIII i klasy maturalne – chce to podkreślić – bardzo często korzystają już dzisiaj i będą korzystały dalej, nadal w kolejnych tygodniach, z konsultacji indywidualnych i w niewielkich grupach, a także organizowane są dla nich sprawdziany i egzaminy próbne – powiedział dzisiaj minister Czarnek.

Niektóre obostrzenia sanitarne zostały już poluzowane – pierwsza tura zmian w epidemicznym reżimie miała miejsce w pierwszych dniach lutego, kolejne mają wejść w życie jutro. Będzie to między innymi odmrażanie kin i sportu na świeżym powietrzu. Otwarte będą też hotele – będą mogły przyjąć gości oferując im jedynie połowę miejsc noclegowych.

Odpowiednie rozporządzenie dotyczące jutrzejszego luzowania obostrzeń jeszcze dziś będzie opublikowane.

Minister Adam Niedzielski, w wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej, powiedział w tym tygodniu, że granicą umożliwiającą powolne odmrażanie gospodarki jest dzienna liczba zachorowań na COVID19 nieprzekraczająca 10 tysięcy. Dzisiaj było ich ponad 7 tysięcy, a liczba zgonów wynikających z zakażenia  przekroczyła 450.

Fot. Facebook/KPMR/screenshot

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content