play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Do środy zmiany w kursowaniu tramwajów między Chorzowem a Bytomiem (szczegóły)

today23 stycznia 2021

Background

W związku z pracami modernizacyjnymi na torowisku w rejonie przystanku „Bytom Łagiewniki zajezdnia”, od soboty 23 stycznia przez pięć dni wstrzymany będzie ruch tramwajów pomiędzy Bytomiem a Chorzowem. W zamian uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.

Prace modernizacyjne w rejonie dawnej zajezdni w Bytomiu Łagiewnikach obejmują tzw. trójkąt torowy, niegdyś umożliwiający wyjazdy z zajezdni i zjazdy do niej, a dziś służący jako miejsce do awaryjnego zawracania tramwajów w sytuacji, gdy na głównej trasie nie ma możliwości przejazdu. – Od dłuższego czasu trójkąt ten wykorzystujemy dla linii nr 11, która ze względu na modernizację torowiska na ul. 3 Maja w Chorzowie nie może kursować na swojej regularnej trasie, wyjaśnia Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie SA. I dalej: – Korzystaliśmy z tego miejsca również, gdy modernizowaliśmy torowisko w ul. Katowickiej oraz przy os. Arki Bożka w Bytomiu.

Intensywna eksploatacja spowodowała konieczność wymiany, mocno już zużytych rozjazdów. Prace dotąd realizowane były przy ruchu tramwajów po jednym torze.

– Teraz jednak roboty wkraczają w etap, w ramach którego usunięte zostaną tymczasowe rozjazdy, zabudowane zostaną nowe odcinki torów oraz wykonane zostaną prace sieciowe. Tego przy utrzymaniu ruchu tramwajów zrobić się po prostu nie da, dodaje A.Zowada.

Od soboty 23.01.2021 r. do zjazdów w nocy ze środy na czwartek 27/28.01.2021 r. wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu tramwajów:

– linia nr 6 pojedzie wg specjalnego rozkładu jazdy w relacji: Katowice Brynów Centrum Przesiadkowe – Chorzów Metalowców (wybrane kursy będą skrócone do przystanku Chorzów Stadion Śląski pętla zachodnia),
– linia nr 11 wg specjalnego rozkładu jazdy w relacji: Katowice pl. Miarki – Chorzów Metalowców (wybrane kursy będą skrócone do przystanku Chorzów Stadion Śląski pętla zachodnia),
– linia nr 19 wg specjalnego rozkładu jazdy w relacji: Katowice pl. Wolności – Chorzów Metalowców,
– linia nr 49 wg specjalnych rozkładów jazdy.

Pojawi się linia tramwajowa nr 56, obsługując relację: Bytom pl. Sikorskiego – Bytom Szkoła Medyczna.

Do tego Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchamia autobusową komunikację zastępczą (T-6) w relacji: Bytom pl. Sikorskiego – Chorzów Rynek (trasa komunikacji zastępczej szczegółowo opisana jest w komunikacie na stronie ZTM).

Po zakończeniu prac, od kursów wyjazdowych tramwajów w czwartek 28.01. wskazane linie tramwajowe będą obsługiwane w dotychczasowych relacjach wg stałego rozkładu jazdy.

źródło: Tramwaje Śląskie

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content