play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Dobre wiadomości dla kierowców. Odcinek S1 w rejonie Pyrzowic gotowy

today20 maja 2021

Background

Zakończył się remont na odcinku Pyrzowice-Podwarpie na drodze ekspresowej S1. Odtąd będzie można jeździć dwoma pasami w obydwu kierunkach.

Dobra informacja dla kierowców na Śląsku. Po remoncie została udostępniona zmotoryzowanym S1 na odcinku Pyrzowice–Podwarpie. Najważniejsza zmiana to druga jezdnia ekspresówki na tym fragmencie:

– Dotychczas na tej drodze dochodziło często do zdarzeń. Teraz otrzymamy pełny przekrój drogi ekspresowej, z dwoma jezdniami, wyposażonymi w dwa pasy ruchu. W ramach tej inwestycji powstało również 8 obiektów inżynierskich, w tym jeden most nad rzeką Przemszą, elementy bezpieczeństwa, ochrony środowiska. Przebudowaliśmy również węzeł Mierzęcice, tak aby wygodnie można się było skomunikować z tą drogą – tłumaczy Marek Prusak z katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

To jeszcze nie koniec prac na tym odcinku:

– Prace przy tej inwestycji rozpoczęliśmy wiosną 2019 roku, natomiast zakończymy ją z końcem maja.  Apelujemy, żeby jeszcze zachować ostrożność, bowiem na jezdni na której dotychczas odbywał się ruch dwukierunkowy, będą jeszcze trwały prace, aby dostosować organizację ruchu, już do ruchu jednokierunkowego – dodaje Marek Prusak z GDDKiA.

Odcinek S1 w rejonie Pyrzowic to bardzo ważna, ale też niebezpieczna trasa. Do tej pory dochodziło tam do wielu wypadków, w tym śmiertelnych. Kierowcy narzekali głównie na to, że jest tam tylko po jednym pasie w obu kierunkach.

 

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content