play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Dobre wieści z Teatru Rozrywki. Początek sezonu z musicalowym hitem

today11 sierpnia 2020

Background

Dobre wieści z Teatru Rozrywki. Początek sezonu z musicalowym hitem! Jak informuje chorzowska scena, niedługo rozpocznie się sezon artystyczny 2020/2021. Teatr rozpocznie sezon a nowym zespołem artystycznym  o nazwie Big Band Śląski. Na 10 września zaplanowano premierę musicalu „Zakonnica w przebraniu”. Ciekawie zapowiada się także koncert z piosenkami ze spektaklu „Bracka 1981”, którego premiera odbędzie się w przyszłym roku. Jak zapowiadają twórcy to jedyny musicalowy spektakl, którego akcja rozgrywa się w stanie wojennym. 

Dobre wieści z Teatru Rozrywki. Do Teatru Rozrywki dołączył nowy zespół – Big Band Śląski. Kierownikiem artystycznym tej znakomitej grupy muzyków jest Grzegorz Nagórski – wybitny muzyk, kompozytor, pedagog, uznany w Polsce i na świecie puzonista. 6 września odbędzie się  inauguracyjny koncert Big Bandu Śląskiego z gościnnym udziałem Wojciecha Myrczka.

Prawdziwy musicalowy hit zagości na chorzowskiej scenie już za miesiąc. Przełożoną z powodu pandemii, długo wyczekiwaną premierę musicalu „Zakonnica w przebraniu” w reżyserii Michała Znanieckiego,  zaplanowano na 10 września. „Zakonnica” to tytuł znany w Polsce z fantastycznej roli filmowej Whoopi Goldberg oraz udanej inscenizacji musicalowej w poznańskim Teatrze Muzycznym. To świetnie skonstruowana, wartka anegdota ze znakomitą muzyką. To także opowieść o przemianie, lojalności, przyjaźni i radości życia.

22 sierpnia o godz. 19:00 odbędzie się transmisja koncertu z udziałem artystów Teatru Rozrywki. Utwory pochodzą z planowanego na przyszły rok musicalu „Bracka 1981” – pierwszego musicalu rozgrywającego się w stanie wojennym. W ramach koncertu wykonamy 22 piosenki spółki autorskiej Michał Zabłocki / Grzegorz Turnau, między innymi słynny utwór „Cichosza”, tytułową „Bracką”, czy „Naprawdę nie dzieje się nic”. Koncert będzie można usłyszeć na kanale YouTube Teatru Rozrywki.

Autor: Anna Jurzyca


0%
Skip to content