play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Polska

Dodatek węglowy. Ruszyła wypłata środków w Piekarach Śląskich

today29 września 2022

Background

Dodatek węglowy jest już wypłacany w Piekarach Śląskich. Kluczowe decyzje podjęto podczas zwołanej dziś sesji Rady Miasta Piekary Śląskie.

Na wniosek radnego Macieja Czempiela na sesji Rady Miasta jako pierwszy rozpatrzono projekt uchwały dotyczący zmian w budżecie miasta. Radni jednogłośnie podjęli uchwałę, a to umożliwiło natychmiastowe przelanie środków do MOPR, który uruchamia wypłaty dla wnioskodawców.

Dodatek węglowy w Piekarach Śląskich. Ruszyły wypłaty

Skarbnik miasta, jak informuje wiceprezydent Piekar Śląskich, podjął niezbędne, dalsze kroki. Wypłaty dodatku węglowego w wysokości 3 tysięcy złotych są już realizowane. Piekarzanie złożyli 4,5 tysiąca wniosków – jeśli wszystkie przejdą pozytywną weryfikację, na ich zrealizowanie potrzeba będzie około 13 milionów złotych.

-W tej chwili na koncie miasta na ten cel jest 7 milionów złotych. Wypłaty są realizowane – odnosi się do sprawy rozpoczętych już wypłat wiceprezydent Piekar Śląskich Krzysztof Turzański.

Warto pamiętać o tym, że dodatek węglowy można składać tylko do końca listopada. Obsługą dodatków węglowych w Piekarach Śląskich zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. To właśnie tutaj składa się wnioski!

W przypadku pytań lub wątpliwości można dzwonić do MOPR: 32 288 35 74, 32 287 95 03 wew. 602, 603

Autor: Andrzej Zazgórnik


0%
Skip to content