play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Polska

Dodatkowe karetki pogotowia ruszą na drogi województwa śląskiego

today23 marca 2021

Background

Na Śląsku brakuje karetek pogotowia. Coraz częściej interweniuje LPR, bo na miejsce wypadku, albo nagłego pogorszenia się stanu zdrowia, nie może dotrzeć karetka z zespołem ratownictwa medycznego. Teraz sytuacja ma się poprawić, bo na śląskie i zagłębiowskie drogi wyjedzie 5 nowych zespołów.

Na drogi Śląska i Zagłębia wyjeżdżają dodatkowe karetki pogotowia. Wszystko aby skrócić pacjentom z ciężkimi objawami koronawirusa czas oczekiwania na pomoc.

– Uruchomiliśmy na Śląsku – w Katowicach, Bytomiu i Zabrzu dodatkowe zespoły ratownictwa medycznego żeby szybciej docierać do pacjentów, którzy tego potrzebują. Dodatkowo dwie karetki w Zagłębiu – w Sosnowcu i Zawierciu. Więc 5 dodatkowych zespołów rusza w ramach śląskich  Wojewódzkich Pogotowi Ratunkowych – mówi Izabela Domogała, członek zarządu województwa śląskiego, której podlegają marszałkowskie placówki służby zdrowia w regionie.

Koszt pracy jednego zespołu ratownictwa medycznego szacuje się na ok. 7 tys. zł. dziennie. Zaangażowano w tym celu środki Wojewody Śląskiego. Karetki będą także pomagać w transportowaniu osób chorujących na COVID-19 do szpitali tymczasowych.

Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach dysponuje 89 zespołami ratownictwa medycznego, Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu – 26 zespołami. Dyżurują w 37 stacjach na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

 

Autor: Mateusz Terech


0%
Skip to content