play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Śląsk

Dodatkowe połączenia na Stadion Śląski – 6 sierpnia!

today3 sierpnia 2022

Background

Dodatkowe połączenia tramwajowe i specjalne rozkłady jazdy na liniach autobusowych. Tym razem udogodnienia  zaplanowano z myślą o tych, którzy w sobotę wybierają się na Stadion Śląski na Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej.

6 sierpnia na Stadionie Śląskim odbędzie się Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej, czyli wydarzenie sportowe na część zmarłej lekkoatletyczki. Aby ułatwić dojazdy na to wydarzenie i powroty z niego, Zarząd Transportu Metropolitalnego uruchomi dodatkowe kursy tramwajowe. A także wprowadzi specjalne rozkłady jazdy dla linii autobusowych M3 i 840.

Więcej tramwajów 

Podobnie jak przy okazji wielu poprzednio organizowanych na Stadionie Śląskim wydarzeń, zwiększy się  liczba połączeń tramwajowych. Częściej kursować będą tramwaje linii 0 i 11. Dzięki zmianom rozkładów jazdy tych linii na odcinku od katowickiego Rynku do Stadionu Śląskiego przejazdy będą odbywać się co około 5 minut. Ponadto pod Stadion Śląski będzie można również dojechać tak jak co dzień, tramwajami linii 6, 9 i 19.

Pod Stadion Śląski można dotrzeć też autobusem 

Zarząd Transportu Metropolitalnego wprowadzi także specjalne rozkłady jazdy na liniach M3 i 840. Będą one zakładać dodatkowe zatrzymywanie się autobusów na przystankach Chorzów AKS.  Na tych przystankach na co dzień zatrzymują się również autobusy innych linii – 6, 98 i 663. Pasażerowie, wracając z Memoriału, mogą również skorzystać z przystanku Osiedle Tysiąclecia Ułańska, który jest obsługiwany przez autobusy linii 23, 51, 138, 673 i 674.

Poza udogodnieniami – objazdy i zawieszenie jednej linii 

Jednocześnie, z racji zaplanowanego Memoriału oraz wprowadzanymi w związku z tym wydarzeniem udogodnieniami w komunikacji miejskiej, zawieszona zostanie linia tramwajowa 23. Ponadto konieczne jest wprowadzenie objazdów na 6 liniach autobusowych – 7, 23, 109, 673, 674 i M24. Autobusy obsłużą wszystkie przystanki ujęte w rozkładach jazdy. Natomiast będą musiały pomiędzy przystankami Dąb Kościół a Osiedle Tysiąclecia ZOO jechać innymi niż zawsze ulicami. Oznacza to, że w godzinach 13:30 – 20:00 mogą na tych liniach występować niewielkie opóźnienia.

Autor: Weronika Manowska


0%
Skip to content