play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Śląsk

Dom Pomocy Społecznej „Zameczek” w Lublińcu szuka wolontariuszy do pracy

today22 kwietnia 2020

Background

Sprzęt to jedno – potrzeba też ludzi. Są jednak tacy, którzy chcą pomagać. W związku trudną sytuacją panującą w Domu Pomocy Społecznej „Zameczek” w Lublińcu, Starosta Powiatu Lublinieckiego zwrócił się z prośbą o znalezienie wolontariuszy do pomocy.

Apele o pomoc dobiegają z Domów Pomocy Społecznej w całym kraju. Coraz częściej brakuje podstawowych środków ochrony osobistej – takich jak maseczki, przyłbice czy płyny dezynfekujące. Najbardziej doskwiera jednak brak rąk do pracy. Dlatego tym bardziej postawa wolontariuszy, którzy decydują się na bezinteresowną pomoc w takich placówkach jest godna podziwu. Mamy przykład z Domu Pomocy Społecznej „Zameczek” w Lublińcu. W związku trudną sytuacją panującą w DPS-ie, Starosta Powiatu Lublinieckiego zwrócił się z prośbą o znalezienie wolontariuszy do pomocy. Na apel odpowiedziała oblacka wspólnoty NINIWA. Jola, Kasia i Franek rozpoczęli dwutygodniową misję pomocy:

 

  • cover play_arrow

    Dom Pomocy Społecznej „Zameczek” w Lublińcu szuka wolontariuszy do pracy Katarzyna Taras

 

Mówił Franciszek Strzelczyk, wolontariusz Niniwy. Po okresie wolontariatu, ochotników czekają kolejne dwa tygodnie kwarantanny.

Autor: Katarzyna Taras


0%
Skip to content