play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

  • cover play_arrow

    Nowy Ład. Problemy z realizacją inwestycji Andrzej Zazgórnik

Rozmowa Dnia

Domogała o połączeniu WPR i RPR w Sosnowcu: Mówimy tylko o administracji

today8 marca 2021

Background

Porannym gościem w Radiu Piekary była wicemarszałek województwa śląskiego Izabela Domogała. W rozmowie z Marcinem Zasadą odpowiadała między innymi na zarzuty dobiegające z Sosnowca o połączeniu tamtejszej Stacji Pogotowia Ratunkowego z WPR w Katowicach: Mówimy tylko o administracji.

– […] „Połączenie dwóch podmiotów może stanowić zagrożenie dla prawidłowości zarządzania a to z kolei może doprowadzić do chaosu organizacyjnego i finansowego. Decyzja o połączeniu nie jest poparta jakimikolwiek analizami finansowymi, organizacyjnymi i społecznymi.” – To jest stanowisko Rady Miasta w Sosnowcu.
– To jest absolutnie nieprawda. Na razie jesteśmy na etapie tworzenia tych analiz i one się już pojawiły, jeżeli chodzi o kwestie ekonomiczno-organizacyjne i my te analizy już mamy. Natomiast my tu mówimy o połączeniu ewentualnie administracji. Ja przypomnę że w Sosnowcu to jest niecałe 30 osób. Z informacji od Pana dyrektora tamtejszego pogotowia wynika, że 1/3 tych osób to są osoby w wieku emerytalnym i na taką emeryturę się przygotowują zresztą. […]

Autor: Marta Mosiołek


0%
Skip to content