play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    Radio Piekary Radio Piekary

Zagłębie

Domowy oprawca musi opuścić mieszkanie. Odpowie za znęcanie nad żoną i córką

today5 marca 2021

Background

Sosnowieccy policjanci z Komisariatu Policji II zatrzymali 35-letniego mężczyznę, który od 2018 r. znęcał się nad swoją żoną i 12-letnią córką. Sprawa długo pozostawała w ukryciu. Wyszła na jaw, gdy przerażona dziewczynka uciekła przed agresywnym ojcem na ulicę, szukając pomocy.

Do ostatniej, domowej awantury doszło w jednym z mieszkań w dzielnicy Pogoń. Pijany 35-latek wszczął ją, kiedy żona była w pracy. Kopnął psa, wyrzucił go z domu, po czym zaatakował 12-letnią córkę. Wyciągnął ją z łóżka, zaczął bić i dusić.

Przerażonej dziewczynce udało się wyrwać oprawcy. Dziecko uciekło na ulicę, skąd zadzwoniła do matki. Wezwano policję. Agresor został obezwładniony i zatrzymany. Matka została poinformowana o przysługujących jej prawach i możliwości ochrony przed oprawcą.

Wtedy zdecydowała się opowiedzieć o koszmarze, który przeżywała z córką już od 2018 r. Zatrzymany, kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty. Odpowie za znęcanie się nad rodziną i psem. Prokurator wydał mu nakaz natychmiastowego opuszczenia zajmowanego wspólnie z ofiarami mieszkania oraz zakazał mu zbliżania się do pokrzywdzonych. 35-latkowi może grozić do 8 lat więzienia.

źródło/foto: Policja Sosnowiec

Autor: Adam Grabałowski


0%
Skip to content